poniedziałek, 23 września 2019, imieniny: Bogusław, Libert
Artykuły
DZIELNICOWY W CZASIE WOLNYM UDAREMNIŁ JAZDĘ PIJANEMU KIEROWCY
13 czerwca 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Policyjna intuicja nie zawiodła dzielnicowego z komisariatu w Nowym Żmigrodzie, który wykazał się szybką i skuteczną reakcją podczas interwencji, jaką przeprowadził, będąc w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zatrzymał 30-latka, który mimo wypitego alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i zamierzał odjechać. Kierujący miał blisko 3 promile.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj w Dębowcu po godz. 13.

Będący w czasie wolnym od służby policjant, asp. szt. Robert Zoła, po wyjściu ze sklepu spożywczego zwrócił uwagę na zaparkowanego w pobliżu opla astrę. Samochód miał uszkodzony przedni zderzak i nie był właściwie zabezpieczony. Szyby w pojeździe były opuszczone, a wewnątrz znajdowały się wartościowe przedmioty m.in. telefon komórkowy.  

Policjant nabrał podejrzeń, że kierowcą tego samochodu może być nietrzeźwy mężczyzna, którego spotkał w sklepie. Po chwili jego przypuszczenia potwierdziły się. Mężczyzna podszedł do zaparkowanego opla i na tylne siedzenie wrzucił zakupiony alkohol. Następnie usiłował zamocować oderwany fragment przedniego zderzaka, po czym wsiadł za kierownicę i odpalił silnik.       

Reakcja dzielnicowego była natychmiastowa. Funkcjonariusz podbiegł do mężczyzny i zabrał mu kluczyki do samochodu. Za kierownicą opla siedział 30-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,8 promila alkoholu.

Aktualnie przebywa w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. 

pw

 

 

Liczba odsłon: 833


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dom Dziecka w Kołaczycach podwyższy standard życia wychowanków
23 września 2019
W dniu 20 września b.r. nastąpiło przekazanie placu budowy firmie Przedsiębiorstwo Budowlano-Instala..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019