środa, 26 czerwca 2019, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Wybory sołeckie w Bączalu Górnym
26 marca 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Dzień po wyborach sołeckich w Bączalu Dolnym miało miejsce zebranie wyborcze w Domu Ludowym w Bączalu Górnym, którego celem był wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebranie rozpoczęło się o godz. 17:00. Udział w nim wzięli: Wójt Gminy Skołyszyn Pan Bogusław Kręcisz, przedstawiciele Urzędu Gminy w Skołyszynie, Radny Bączala Górnego Pan Janusz Łyszczarz oraz Sołtys i jednocześnie Radny Bączala Dolnego Pan Krzysztof Sarnecki.

Po krótkim przywitaniu przybyłych mieszkańców sołectwa i zaproszonych gości przez Pana Marka Gądka (sołtysa mijającej kadencji), dokonano wyboru Przewodniczącego Zebrania, którym została Pani Elżbieta Grzywacz. Pan Sołtys odczytał sprawozdanie ze swojej działalności za minioną czteroletnią kadencję (2015-2019). Później powołano Komisję Skrutacyjną. W skład ukonstytuowanej Komisji weszli: Pan Dawid Lautenszleger (Przewodniczący Komisji), Pani Katarzyna Kaszowicz, Pani Lucyna Rak, Pan Krzysztof Pyzik i Pani Marta Rutana.

Na pretendentów do objęcia urzędu Sołtysa Bączala Górnego zgłoszonych zostało trzech kandydatów. Byli to: Pan Marek Gądek (ubiegający się o reelekcję), Pan Stanisław Sikora oraz Pan Łukasz Smaś. W wyniku demokratycznych wyborów na 5-letnią kadencję Sołtysa Bączala Górnego został wybrany Pan Łukasz Smaś, pełniący funkcję prezesa miejscowej jednostki OSP.Później mieszkańcy sołectwa dokonali wyborów do Rady Sołeckiej. Nowymi członkami Rady Sołeckiej zostali Panowie: Andrzej Bienias, Tomasz Bienias, Tomasz Kmiecik, Marek Kołodziej, Tomasz Rutana i Henryk Wierzgacz.Nowym włodarzom Bączala Górnego życzymy skutecznej i owocnej działalności na rzecz swojej „małej ojczyzny” oraz satysfakcji z wykonywania mandatu społecznego. Ponadto życzymy sukcesów i dobrej współpracy z mieszkańcami.

Kandydaci na Sołtysa:

Łukasz Smaś – 87 głosów

Stanisław Sikora – 26 głosów

Marek Gądek – 6 głosów

Kandydaci do Rady Sołeckiej:

Tomasz Kmiecik – 85 głosów

Tomasz Rutana – 80 głosów

Tomasz Bienias – 72 głosy

Marek Kołodziej – 66 głosów

Andrzej Bienias – 65 głosów

Henryk Wierzgacz – 57 głosów

Grzegorz Mosoń – 53 głosy

Stanisław Kmiotek – 43 głosy

Maria Lautenszleger – 37 głosów

https://solectwa-baczal.weebly.com/wydarzenia.html

Liczba odsłon: 6128


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~elos  |  środa, 27 marca 2019 11:04
Z artykułu dokładnie wynika, że dzień wcześniej były wybory w sąsiednim Bączalu Dolnym.
#2  ~sieka  |  środa, 27 marca 2019 08:24
Kto pisał ten artykuł? Cytuję - dzień po wyborach sołeckich miało miejsce zebranie celem wyboru sołtysa...? To jak już wybrali raz to po co się zbierali kolejny raz?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019