czwartek, 18 kwietnia 2019, imieniny: Apoloniusz, Bogusław
Artykuły
Wybory sołeckie w Bączalu Górnym
26 marca 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Dzień po wyborach sołeckich w Bączalu Dolnym miało miejsce zebranie wyborcze w Domu Ludowym w Bączalu Górnym, którego celem był wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebranie rozpoczęło się o godz. 17:00. Udział w nim wzięli: Wójt Gminy Skołyszyn Pan Bogusław Kręcisz, przedstawiciele Urzędu Gminy w Skołyszynie, Radny Bączala Górnego Pan Janusz Łyszczarz oraz Sołtys i jednocześnie Radny Bączala Dolnego Pan Krzysztof Sarnecki.

Po krótkim przywitaniu przybyłych mieszkańców sołectwa i zaproszonych gości przez Pana Marka Gądka (sołtysa mijającej kadencji), dokonano wyboru Przewodniczącego Zebrania, którym została Pani Elżbieta Grzywacz. Pan Sołtys odczytał sprawozdanie ze swojej działalności za minioną czteroletnią kadencję (2015-2019). Później powołano Komisję Skrutacyjną. W skład ukonstytuowanej Komisji weszli: Pan Dawid Lautenszleger (Przewodniczący Komisji), Pani Katarzyna Kaszowicz, Pani Lucyna Rak, Pan Krzysztof Pyzik i Pani Marta Rutana.

Na pretendentów do objęcia urzędu Sołtysa Bączala Górnego zgłoszonych zostało trzech kandydatów. Byli to: Pan Marek Gądek (ubiegający się o reelekcję), Pan Stanisław Sikora oraz Pan Łukasz Smaś. W wyniku demokratycznych wyborów na 5-letnią kadencję Sołtysa Bączala Górnego został wybrany Pan Łukasz Smaś, pełniący funkcję prezesa miejscowej jednostki OSP.Później mieszkańcy sołectwa dokonali wyborów do Rady Sołeckiej. Nowymi członkami Rady Sołeckiej zostali Panowie: Andrzej Bienias, Tomasz Bienias, Tomasz Kmiecik, Marek Kołodziej, Tomasz Rutana i Henryk Wierzgacz.Nowym włodarzom Bączala Górnego życzymy skutecznej i owocnej działalności na rzecz swojej „małej ojczyzny” oraz satysfakcji z wykonywania mandatu społecznego. Ponadto życzymy sukcesów i dobrej współpracy z mieszkańcami.

Kandydaci na Sołtysa:

Łukasz Smaś – 87 głosów

Stanisław Sikora – 26 głosów

Marek Gądek – 6 głosów

Kandydaci do Rady Sołeckiej:

Tomasz Kmiecik – 85 głosów

Tomasz Rutana – 80 głosów

Tomasz Bienias – 72 głosy

Marek Kołodziej – 66 głosów

Andrzej Bienias – 65 głosów

Henryk Wierzgacz – 57 głosów

Grzegorz Mosoń – 53 głosy

Stanisław Kmiotek – 43 głosy

Maria Lautenszleger – 37 głosów

https://solectwa-baczal.weebly.com/wydarzenia.html

Liczba odsłon: 5926


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~elos  |  środa, 27 marca 2019 11:04
Z artykułu dokładnie wynika, że dzień wcześniej były wybory w sąsiednim Bączalu Dolnym.
#2  ~sieka  |  środa, 27 marca 2019 08:24
Kto pisał ten artykuł? Cytuję - dzień po wyborach sołeckich miało miejsce zebranie celem wyboru sołtysa...? To jak już wybrali raz to po co się zbierali kolejny raz?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kładka nad rzeką Wisłoką w Skalniku dziurawa jak szwajcarski ser
17 kwietnia 2019
Kładka nad rzeką Wisłoką liczy kilkadziesiąt lat i staje się prawdziwą ruiną. Liny są pordzewiałe, ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019