środa, 26 czerwca 2019, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Spotkanie polsko-słowackie w sprawie drogi DW 993
22 marca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu dzisiejszym, tj. 22 marca br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaśle, odbyło się spotkanie robocze w sprawie wspólnego projektu polsko-słowackiego.

Adam Pawluś - Starosta Jasielski 

Po stronie polskiej jest propozycja modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 Gorlice – Dukla na odcinku Wola Cieklińska - Nowy Żmigród w km 16+300 – 28+967, o łącznej długość odcinka 12,667 km.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele strony słowackiej na czele z Marcelem Horvath – Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Preszowie. Stronę polską reprezentowali: Bogdan Rzońca – Poseł na Sejm RP, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Wojciech Zając - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Maria Michur-Ziemba – Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji i Współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Marta Maj – Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Piotr Miąso – Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle.

Droga wojewódzka nr 993 Gorlice – Dukla jest bardzo ważna ze względu na połączenie miast Gorlice i Nowy Sącz przez Nowy Żmigród z drogą krajową nr 19 w Dukli.

W tym roku w kwietniu rozpocznie się realizacja inwestycji: rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 993 Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla polegająca na budowie mostu na potoku Kłopotnica wraz z dojazdami w m. Pielgrzymka oraz budowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 993 Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla wraz z rozbiórką mostu istniejącego i przebudową tej drogi w m. Pielgrzymka.

Inwestycje te spowodują, zwłaszcza modernizacja drogi nr 993, poprawę dostępności komunikacyjnej w południowej części Powiatu Jasielskiego i Województwa Preszowskiego i dalej na południe Europy w ramach połączeń sieci TEN-T, współfinansowanej z Programu Współpracy Transgranicznej.

Stanowić będzie również bezpieczny przejazd dla pojazdów o nieograniczonym tonażu i zlikwiduje istniejący objazd przez miasto Jasło.

Adam Pawluś, Starosta Jasielski szczególne podziękowania przekazał Bogdanowi Rzońcy - Posłowi na Sejm RP, Adamowi Hamryszczakowi - Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Władysławowi Ortylowi - Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Wojciechowi Zającowi – Radnemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Piotrowi Miąso – Dyrektorowi Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zostały zagwarantowane środki na kolejny nabór na inwestycje drogowe w ramach Programu Interreg V-A Polaka – Słowacja 2014 – 2020.

Fot. Katarzyna Pawluś 

Fot. Katarzyna Pawluś 

Fot. Katarzyna Pawluś 

Fot. Katarzyna Pawluś 

Starostwo Powiatowe w Jaśle

 

 

 

 

Liczba odsłon: 1769


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CoToDa  |  poniedziałek, 25 marca 2019 12:26
Tylko Wójt G. Bara siedzi za stołem elegancko wyprostowany
#2  ~jazz  |  sobota, 23 marca 2019 23:24
Ja bym proponował rozpocząć inwestycje od załatania dziur
#3  ~vip-ek  |  sobota, 23 marca 2019 21:33
A Stschursky to będzie testował czy da sie pocisnąć volvem poza 100-ke?
#4  ~Aaal  |  sobota, 23 marca 2019 18:13
Ciekawe co starosta powiedziałby o drodze od Świecan w kierunku Szerzyn i Tarnowa. W Małopolsce decyzje już podjete. Prace ruszają. Wójt Szerzyn Grzegorz Gotfryd działa ostro a kawałek drogi powiatowej znow zostanie nie robiony i przekazany do województwa?
#5  ~komp  |  sobota, 23 marca 2019 17:44
Tak trzymać chłopcy a Bruksela będzie nasza.
#6  ~Aaal  |  sobota, 23 marca 2019 10:04
Ciekawe co starosta powiedziałby o drodze od Świecan w kierunku Szerzyn i Tarnowa. W Małopolsce decyzje już podjete. Prace ruszają. Wójt Szerzyn Grzegorz Gotfryd działa ostro a kawałek drogi powiatowej znow zostanie nie robiony i przekazany do województwa?
#7  ~SG  |  sobota, 23 marca 2019 09:31
Wszyscy coś mówili a co powiedział Zając i za co starosta tak serdecznie dziękował?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019