środa, 26 czerwca 2019, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
"SZLACHETNA PACZKA" OD JASIELSKICH POLICJANTÓW
10 grudnia 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do rodziny z gminy Nowy Żmigród.

"Szlachetna  paczka"  to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Główną ideą tej akcji jest chęć przekazywania bezpośredniej pomocy, tak by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Najważniejsze jednak w tej akcji jest spotkanie z drugim człowiekiem. Dlatego policjanci nie zapomnieli o rodzinach i osobach potrzebujących wsparcia i aktywnie przyłączyli się do realizacji tej idei. 

Policjanci z anonimowej bazy wybrali  jedną rodzinę, której postanowili pomóc. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników jasielskiej komendy policji, przygotowali "szlachetną paczkę" na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy. Znalazły się w niej m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, odzież, sprzęt AGD.  

Wczoraj przed południem wolontariusze i policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle mł. insp. Robertem Wróblem odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Podarunki trafiły do będącego w bardzo trudnej sytuacji materialnej seniora, który zmaga się z wieloma schorzeniami i zdany jest całkowicie na pomoc osób drugich.

Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach domowników.

 

pw

 

Liczba odsłon: 1718


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~anetos  |  sobota, 22 grudnia 2018 20:53
TO SIĘ CENI!!!! Składkowe z własnych pieniędzy, a nie z "państwowych" zbiórek. Macie MOC!!!! Tak trzymać!!!
#2  ~robert  |  wtorek, 11 grudnia 2018 18:24
Policjanci w ramach czynności operacyjno-rozopznawczych rozdają paczki? K..wa strach się bać!
#3  ~ona  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 13:51
fajna sprawa Tak
#4  ~CoToDa  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:04
To może to było, dać te paczke pogorzelcom im by się Mikołoj przydoł.

Szlachetna paczka pokazała, że to więcej, lepiej, dużo więcej, jeszcze więcej = ks nie ma
#5  ~widz  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 11:02
Dobra robota jasielskich policjantów
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019