środa, 26 czerwca 2019, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Czy radny Krzysztof Czeluśniak kpi sobie z burmistrza Jasła?
10 grudnia 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 Przypominamy, że 3 grudnia br. na jasielskich oblodzonych drogach i chodnikach doszło do wielu zdarzeń z udziałem pieszych i kierujących.  Trudno było się poruszać pieszym, a samochody stawały w poprzek ulic.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej Jasła dyskusję prowadzono w sprawie  podejmowanych działań w zakresie usuwania skutków gołoledzi.

Do ostrej wymiany zdań doszło pomiędzy burmistrzem Jasła Ryszardem Pabianem, a radnym Krzysztofem Czeluśniakiem.

- "Kpi sobie ze mnie Pan, Panie radny" - mówił na Sesji burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

- Obiecuje mi Pan od samego początku zwołanie referendum przeciwko odwołaniu burmistrza. Ma Pan takie możliwości. Proszę bardzo - powiedział  Ryszard Pabian.

Krzysztof Czeluśniak - radny Rady Miejskiej Jasła 

Co mówił radny Krzysztof Czeluśniak, a co burmistrz Ryszard Pabian

- Ponad 70 złamań. O kolizjach nie będę mówił - powiedział radny Krzysztof Czeluśniak. 

Skąd Pan ma takie dane – pytał radny Henryk Rak.

- Proszę sprawdzić. Teraz ja mówię. Proszę mi nie przeszkadzać. Trochę szacunku i kultury. Drodzy Państwo - mówił radny Czeluśniak. 

- Panie burmistrzu. Mieszkańcy prosili, abym przyniósł Panu łopatkę i wiaderko. Ja myślę, że to nie tak. Ale naprawdę – tak wkurzonych mieszkańców nie widziałem. Żeby Pan dał temu człowiekowi, który jest odpowiedzialny za gotowość, za porządek. Ja się cieszę, że to rozporządzenie zostało wydane i że Pan odpowie na moją interpelacje, bo to jest w imieniu mieszkańców, którzy mnie o to prosili. 

- Ja mam nadzieję, że mieszkańcy Jasła, ci którzy zostali poszkodowani pójdą do tych firm ubezpieczeniowych. Bo naprawdę, to nie jest śmieszne. Naprawdę to był armagedon. Czegoś takiego nie widziałem - mówił dalej radny Czeluśniak.

- Po to jest sztab kryzysowy, żeby go powołać. Tylko, że Pana burmistrza zabrakło, bo był w Zakopanem. Pewnie nie było go w Jaśle i pewnie z tego tytułu nie miał tym kto zarządzać. Bo inaczej tego wytłumaczyć nie można. Nie może być tak, że wiemy o 23.30 że jest gołoledź – jak to mówię Sajgon – i my nic nie robimy. Proszę sobie nie żartować ze mnie i z mieszkańców. Płacą podatki i ich to nie interesuje co ma być zrobione - stwierdził Krzysztof Czeluśniak.

Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła 

Czy radny Krzysztof Czeluśniak kpi sobie z burmistrza Jasła  

- Tyle zbędnych słów i oskarżeń tutaj padło Panie radny. Natomiast chciałbym wiedzieć skąd ma Pan informacje, że byłem w Zakopanem. I chciałbym wiedzieć skąd ma Pan takie dokładne dane, że było 70 złamań - z podaniem nazwisk od kogo Pan uzyskał taką informację i w jakiej chwili uzyskał Pan takie informacje. I to w tej chwili proszę o podanie takich informacji. Proszę mi odpowiedzieć. Pan powiedział, że byłem w Zakopanem i proszę mi powiedzieć skąd ma Pan taką informację. Proszę odpowiedzieć na moje pytanie - mówił burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

- Panie burmistrzu – proszę mnie podać do Sądu. Ja Pana nie będę podawał do Sądu – Ja Pana proszę o odpowiedź.

- Pan sobie nie będzie ze mnie kpił Panie radny. 

- Panie burmistrzu ja z Pana nie kpię. 

- Kpi sobie ze mnie Pan,  Panie radny.

- Panie burmistrzu – jeżeli poczuł się Pan obrażony, to przepraszam .

- Nie ma Pan prawa do mnie się odnosić w ten sposób, Panie radny.

- Ja nie powiedziałem nic złego – Jeżeli się Pan poczuł obrażony, to przepraszam. Ja się tylko zapytałem, czy był Pan w Jaśle, czy w Zakopanem ? - 

- Obiecuje mi Pan od samego  zwołanie referendum przeciwko odwołaniu burmistrza. Ma Pan takie możliwości. Proszę bardzo - zakończył Ryszard Pabian. 

Ja się nie nazywam Krzysztof P. – ja się nazywam Krzysztof Czeluśniak. Chyba pomylił Pan adresy - powiedział Krzysztof Czeluśniak.

Henryk Rak - przewodniczący Rady Miejskiej Jasła 

Co w sprawie zdarzeń z 3 grudnia mówi Policja 

- Odpowiadając na Pana maila, informuję, że 3 grudnia br. w godzinach rannych do jasielskiej komendy Policji wpłynęło łącznie 11 zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych zaistniałych w na drogach powiatu jasielskiego. Spośród tych zgłoszeń w jednym przypadku doszło do wypadku drogowego na terenie miejscowości Sowina, pozostałe 10 zdarzeń to kolizje drogowe, z czego osiem zaistniało na ulicach Jasła. Nadmieniam, że nie odnotowaliśmy zgłoszeń dotyczących wypadków z udziałem osób pieszych - poinformował nas Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji  w Jaśle.

 Co w sprawie zdarzeń z 3 grudnia mówi Pogotowie Ratunkowe    

W dniu 03 grudnia 2018 roku pomocy medycznej w związku z urazem udzielono 59 osobom. Karetka Pogotowia Ratunkowego wyjeżdżała do 6 osób.

Stanisław Grzywacz 

 

 

 

Liczba odsłon: 4399


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~dragoness  |  środa, 12 grudnia 2018 14:39
Rozumiem, że burmistrz nie ma prawa w czasie wolnym wyjechać gdzie chce? Zima jest co roku, gołoledź jest co roku i, jak widać, bicie piany jest co roku. A p. Czeluśniak pomagał się pakować pracownikom UM za rządów wielkiego tegorocznego przegranego, p. Czerneckiego, któremu, miedzy innymi, zawdzięczamy najdroższe i najciemniejsze oświetlenie, które wraz ze smogiem i mgłą czynią w Jaśle iście londyński klimat. Szkoda, że taki, jak za czasów Kuby Rozpruwacza.
#2  ~a.lechowski  |  środa, 12 grudnia 2018 12:59
Do"Sajgonek" rozumiem że sajgonek dużo podróżuje i zna klimaty nie tylko w jaśle.To nie obowiązek mieszkańców, radnych czy burmistrza aby przypominali odpowiednim służbom o ich obowiązkach, ale odpowiedzialność za ich sprawność a właściwie niesprawność spada na Pana Pabiana Burmistrza tego miasta któremu my mieszkańcy dość słono płacimy. Sposób wyrażania nie jest tak istotny jak skuteczność jakiej wymagamy od swoich przedstawicieli. Odnoszę wrażenie że Pan Burmistrz zapomniał o swoim przyrzeczeniu jakie niedawno składał i pewnie 13 grudnia obwoła się dyktatorem który nie będzie musiał tłumaczyć się ze swoich nie powodzeń a z sukcesów też nie, bo zrobią to za niego przydupasy z jego prasy. Skuteczność interwenci była na tyle skuteczna że nasz miłościwie panujący został zmuszony do wytłumaczenia się i zastraszenia Radnego a nawet do powołania adwokata w osobie "Sajgonek"
#3  ~my  |  środa, 12 grudnia 2018 11:43
mamy nadzieje ze radny, to tak sam od ciebie jest taki "kulturalny" i nie ma adwersarzy

a tak gwoli wspomnień - czy to nie on pomagał obecnemu burmistrzowi "pakować "pudełka - z ogromna gorliwością zresztą -

uczucie .............nie przeminęło
#4  ~Sajgonek  |  wtorek, 11 grudnia 2018 23:05
W Sajgonie ciężko o pługopiaskarski z racji braku temperatur przygruntowych. Jedyny Sajgon jaki zauważam, to wypowiedzi Szanownego Radnego Krzysztofa i stosowany przez niego język. Mieszanina slangu z telewizyjnych wiadomości i zebrań podstawowych organizacji partyjnych. Bez sensu, składni i logiki. Na marginesie - choćby Burmistrz zwiedzał Wietnam celem implementacji upraw ryżu na Kwiatowej, to co to ma do gołoledzi i paraliżu jaki ogarnia to miasto każdej zimy ? Od tego ma zespół, który ma reagować. Nie sprawdzili się, to pojechać po premii albo wymienić na lepszy. I jeszcze jedno Panie Radny. Jak pojechał prywatnie, za swoją kasę i w czasie wolnym od pracy to się łagodnie mówiąc .... od człowieka, bo to chamska zagrywka.
#5  ~anet  |  wtorek, 11 grudnia 2018 17:53
Kpiną jest fakt, że takie coś jest kolejną kadencję radnym Ziew
#6  ~jasiu1910  |  wtorek, 11 grudnia 2018 17:31
jak w końcu radny CZ. zostanie burmistrzem to będzie od 3 rano chodził z wiaderkiem i sypał piasek albo też od tej godziny będzie dzwonił do firmy która ma podpisany kontrakt z miastem na odśnieżanie. Taki będzie cud za panowania tego krzykacza. A teraz na poważnie- będzie w końcu coś konstruktywnego od niego czy znowu przez całą kadencję będzie wykrzykiwał?
#7  ~marg  |  wtorek, 11 grudnia 2018 17:13
To co z tym referendum o odwołanie ?????. Może faktycznie jak sam burmistrz o to prosi, to trzeba zorganizować takie referendum.
#8  ~a.lechowski  |  wtorek, 11 grudnia 2018 15:34
"Czy radny Krzysztof Czeluśniak kpi sobie z burmistrza Jasła?" Czy można sobie kpić z kogoś kto jest kpiną losu jaka po raz drugi dotknęła Jasło? :/
#9  ~dragoness  |  wtorek, 11 grudnia 2018 08:02
Miała być praca dla mieszkańców, a nie medialny show i podgryzanie dla samego podgryzania, panie Krzysztofie.
#10  ~my  |  wtorek, 11 grudnia 2018 07:21
Komentarz zawierał obraźliwe treści
#11  ~serwatka  |  wtorek, 11 grudnia 2018 01:47
Płacą podatki i ich to nie interesuje co ma być zrobione-stwierdził Krzysztof Czeluśniak. I jak cię nie lubiłem tak cię już za ten tekst Lubie !
#12  ~ela  |  wtorek, 11 grudnia 2018 01:25
zbędnych słów ---Chyba pan P. razy żartować Ludziska kazali radny musi to powiedzieć, bo jest tam jak du.... od sr...... a pan jest po to żeby tego wysłuchać i kropka.Pan wielki Burmistrz siedzisz za nasze podatki my panu płacimy pan raczy słuchać czasem przyjąć z pokora kopniaki słowne od narodu, bo jest pan na naszych usługach.
#13  ~ela  |  wtorek, 11 grudnia 2018 01:19
Obiecuje mi Pan od samego zwołanie referendum przeciwko odwołaniu burmistrza. a moze on ma racje ja bym sie zapisała do takiego komitetu !
#14  ~kol  |  wtorek, 11 grudnia 2018 01:09
Gdzie go obraził Czeresniak mam racje mimo wszystko a ten an to jakiś dziwny obrażalski dajcie m chusteczki niech łzy obecze.
#15  ~max  |  wtorek, 11 grudnia 2018 00:52
Dodam, że za Czerneckiego nie było lepiej - tak samo!!!!
#16  ~xxx  |  wtorek, 11 grudnia 2018 00:51
Dobrze mówi Czeluśniak. 59 złamań + 6 wyjazdów do złamań +10 kolizji = 75 kolizji w samym Jaśle.
A miasto nie miało podpisanych umów na odśnieżanie i utrzymanie chodników ? Myśleli, że będzie jak w listopadzie i pażdzierniku ! Przeliczyli się. A czy burmistrz wie co się działo na Grunwaldzkiej ? Lodowisko!
#17  ~Ja  |  wtorek, 11 grudnia 2018 00:19
Weźcie już z tych gluptaskuem dyziem skończcie . To naprawdę nieszczęśliwy przypadek. Niech se chłopak sprząta i zarabia a nie za politykę bo brakuje .
#18  ~Kozaki wójta  |  wtorek, 11 grudnia 2018 00:14
Gdzieś na lodzie w piaskownicy
Spotkali się dwaj wspólnicy
Jeden mały bardzo gruby
Drugi większy jego luby
Ten malutki z błędnym wzrokiem
A ten większy z srogim okiem
Mały mówi "masz łopatkę,
weź wysprzątaj naszą chatkę"
Na to duży rzecze błogo
"Chadzaj sobie swoją drogą
Weź łopatkę i klep w kursor
wylądujesz tym za bursą"
Mały na to: "szukaj piasku"
Duży na to: "chcesz poklasku?"
Morał z tego jest więc cały
Ani duży, ani mały
Przyjdzie zima za dwa roki
Wiersz napiszą znów Filcoki
My nie chcemy z zimy chłosty
Weźmy buty od starosty
Ja na zimę chciałbym przydział
Mieć sandały wprost od Dyzia
Co nas wiodą przez Jasełko
Lekką łyżwą jak w masełko.
I my wiemy, czy Wy wiecie?
Dyzio ślizga się po diecie
Dyzio prosi: z górki pojedź
Za pięć lat znowu gołoledź?
Będzie piasek, będzie sól
Dieta w radzie jest wciąż cool
#19  ~do wkurzony  |  wtorek, 11 grudnia 2018 00:14
Już dawno udowodniono, że nie istnieje coś takiego jak
mądrość zbiorowa. Jeśli ktoś powołuje się na coś takiego
a sam nie jest w stanie sformułować własnej opinii to
nie nadaje się na radnego.
#20  ~:(  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 21:45
Już bez kamer Czeluśniak robił sobie jaja z sesji a teraz jak dodatkowo wszystko jest nagrywane to już przechodzi sam siebie. Szkoda komentować
#21  ~news pis  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 21:18
Obywatele Jasła mówią,że radny powinien zasiąść na traktorze z przyczepą pełną piachu z solą i zasuwać dwa dni wczesniej, albo załatwić sztuczną mgłę, by nie dopuścić marznącego deszczu do osiadania na nieogrzewanych ulicach i chodnikach. Ale podobno nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów . Szkoda, bo na pewno poradził by sobie z tymi marznącymi kroplami deszczu majowego...
#22  ~CoToDa  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 21:03
No to fajnie było na ty sesji
#23  ~wkurzonyy  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:45
Pan Czeluśniak a rację! Mówi to co myśla obywatele! miasto robi sobie jaja z mieszkańców.
#24  ~ABC  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:23
Komentarz zawierał obraźliwe treści
#25  ~Maria  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 19:32
Mając takich radnych czeka nas niechybnie armagedon!!! ;)
#26  ~wierny  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 19:18
Brawo Panie Krzysztofie - dobrze, ze walczy pan o ludzi
#27  ~ToMi  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 18:49
Cieniasy😒
#28  ~ciekawy  |  poniedziałek, 10 grudnia 2018 18:14
Kto to to jest ten Krzysztof P. o którym mówił radny Krzysztof Czeluśniak?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019