poniedziałek, 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszka, Jarosław
Artykuły
Jasło : Jakub Żulczyk w jasielskiej bibliotece
16 kwietnia 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

 

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Jakubem Żulczykiem, pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą, współautorem scenariusza serialu kryminalnego „Belfer”.

Szlify dziennikarskie zdobywał m. in. w takich czasopismach jak: „Lampa”, „Tygodnik Powszechny”, „Elle”. Zadebiutował powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę...” (2006), potem pojawiły się m. in. Radio Armageddon" (2008), „Ślepnąc od świateł” (2014), „Wzgórze Psów” (2017).

Niezwykle ciekawą propozycją pisarza jest powieść „Instytut” (2010). W 2014 r. jury doceniło jego „Ślepnąc od świateł”, za którą otrzymał nominację do „Paszportu Polityki”.

To proza prowokacyjna, przekorna i napisana drapieżnie, jest pewnego rodzaju moralitetem, w którym kryją się lęki ludzi. (…) Żulczyk tworzy rzeczywistość jak z mrocznego snu, gdzie nie ma gotowych rozwiązań problemów, a przemoc warunkuje większość działań – czytamy w recenzji Jarosława Czechowicza („Krytycznym okiem”).

Spotkanie poprowadzi Barbara Sokołowska, doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki, autorka monografii „Kresy w twórczości Juliana Wołoszynowskiego”.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. (wtorek) w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1), godz. 17.00.

MBP w Jaśle

 

 

Liczba odsłon: 581


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Budżet gminy Nowy Żmigród na 2019 rok przyjęty jednogłośnie
21 stycznia 2019
  Radni przyjęli budżet Gminy Nowy Żmigród na 2019 r. Dochody gminy na 2019 r. szacuje ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019