poniedziałek, 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszka, Jarosław
Artykuły
Rozpoczęto budowę kanalizacji w Starym Żmigrodzie - odbędą się spotkania z mieszkańcami
13 lutego 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Nowym Żmigrodzie rozstrzygnęło przetarg dotyczący budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stary Żmigród i Nienaszów – etap I oraz przebudowy odcinka sieci wodociągowej w Nowym Żmigrodzie. Inwestycja realizowana będzie w latach 2018– 2019, w Starym Żmigrodzie prace już trwają.

Budowa kanalizacji w tych dwóch miejscowościach oraz przebudowy odcinka wodociągu kosztować będzie 6 276 165,86 zł brutto. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 pozyskano dofinansowanie w wysokości 1 999 995,00 zł – w ramach poddziałania 7.2 „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu gminny.

Wyłonieni wykonawcy:

część 1. „Przebudowa odcinka sieci wodociągowej w Nowym Żmigrodzie”:Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, ul. Krasińskiego 17/29, 38-200 Jasło,cena – 133 130,86 zł;

część 2. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stary Żmigród”:Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, ul. Krasińskiego 17/29, 38-200 Jasło,cena – 1 346 035,00 zł;

część 3 „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nienaszów – etap I”:Lider Konsorcjum Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger, 37-122 Albigowa 344 oraz Usługowy Zakład Instalacji Wod.-Kan. CO i Gazu Roman Falger, 37-122 Albigowa 501,cena – 4 797 000,00 zł.

W ramach inwestycji ma powstać około 27 km sieci kanalizacji, do której podłączonych zostanie 345 gospodarstw domowych. Przebudowany zostanie również odcinek blisko 1 km wodociągu, pomiędzy ujęciem wody na rzece Wisłoka w miejscowości Kąty, a zbiornikiem wyrównawczym w Nowym Żmigrodzie, w którym to znajduje się stacja filtrów węglowych ze złożem do uzdatniania wody.

Przedmiot zamówienia nie obejmuje wykonania przyłączy wodociągowych ani kanalizacyjnych. Obecnie zakończono procedurę wyłonienia wykonawcy budowy przyłączy – w Starym Żmigrodzie będzie to firma Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, zaś w Nienaszowie Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger. 20 lutego w Starym Żmigrodzie o godzinie 17.00 i 21 lutego w Nienaszowie o godzinie 17.00 odbędą się spotkania z mieszkańcami, na których przedstawi się mieszkańcom wyłonionych wykonawców przyłączy, z podaniem kwoty wpłaty, wstępnego harmonogramu realizacji. Będzie także już możliwość podpisania umowy na wykonanie przyłączy.

W chwili obecnej w ramach tego zadania rozpoczęto prace budowy kanalizacji sanitarnej w Starym Żmigrodzie, gdzie pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych wykonano już blisko 400 mb sieci. W Nienaszowie wykonawca gromadzi niezbędne materiały i według przedstawionych harmonogramów realizacji rozpoczęcie prac w terenie planowane jest na okres po Świętach Wielkanocnych.

W 2016 r. zostały również opracowane projekty na budowę kanalizacji w Nienaszowie-Sośninach i Grabaninie. Z uwagi na ograniczoną wartość możliwych do pozyskania środków, inwestycje w tych miejscowościach będą realizowane w miarę pojawienia się możliwości pozyskania dofinansowania na ten cel.

Ewelina Paluch

 

 

 

Liczba odsłon: 989


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Budżet gminy Nowy Żmigród na 2019 rok przyjęty jednogłośnie
21 stycznia 2019
  Radni przyjęli budżet Gminy Nowy Żmigród na 2019 r. Dochody gminy na 2019 r. szacuje ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019