wtorek, 23 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
"SZLACHETNA PACZKA" OD JASIELSKICH POLICJANTÓW
10 grudnia 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło
Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do rodziny z gminy Jasło.

"Szlachetna  Paczka"  to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Główną ideą tej akcji jest chęć przekazywania bezpośredniej pomocy, tak by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Najważniejsze jednak w tej akcji jest spotkanie z drugim człowiekiem. Dlatego policjanci nie zapomnieli o rodzinach i osobach potrzebujących wsparcia i aktywnie przyłączyli się do realizacji tej idei.

Policjanci z anonimowej bazy wybrali  jedną rodzinę, której postanowili pomóc. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników jasielskiej komendy policji, przygotowali "szlachetną paczkę" na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy. Znalazły się w niej m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, odzież, sprzęt AGD.  

Dzisiaj przed południem wolontariusze i policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle nadkom. Jackiem Krzyżakiem i I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle mł. insp. Andrzejem  Przebiędą odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Podarunki trafiły do rodziny, która wychowuje czworo dzieci a jedno z nich ma porażenie mózgowe kończyn dolnych. Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach domowników.

jg

 

 

Liczba odsłon: 1105


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Adam Harowicz z Desznicy dziękuje wyborcom
22 października 2018
Szanowni Mieszkańcy Desznicy i Jaworza,  Prag nę gorąco podziękować gronu moich wyborców..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018