piątek, 14 grudnia 2018, imieniny: Alfred, Izydor
Artykuły
Seria włamań do mieszkań i domów na terenie Jasła - Policja nie ustaliła jeszcze sprawców listopadowych włamań
05 grudnia 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego w marcu 2017 roku obdarzyli dużym kredytem zaufania mł. insp. Mirosława Kawę. To właśnie Mirosławowi Kawie komendant Powiatowy Policji w Jaśle nadkomisarz Jacek Krzyżak powierzył nadzór nad  pracą funkcjonariuszy pionu kryminalnego, którzy zajmują się m.in. ściganiem sprawców kradzieży i włamań. 

nadkomisarz Jacek Krzyżak - Komendant Powiatowy Policji w Jaśle 

Czy powierzenie obowiązków mł. insp. Mirosławowi Kawie przyczyniło się do zwiększenia wykrywalności sprawców kradzieży z włamaniami?

młodszy inspektor Mirosław Kawa - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle Zdj. KPP Jasło

Przypominamy, że w 2016 roku na terenie miasta Jasła zaistniało łącznie 53 różnego rodzaju kradzieży z włamaniem, przy czym w 22 przypadkach sprawcy tych czynów zostali ustaleni i zatrzymani. Wykrywalność tych przestępstw w 2016 roku wyniosła 41,5 %.

Kradzieże z włamaniami są bardzo uciążliwe i dokuczliwe społecznie.

Listopadowa seria włamań w Jaśle 

Tylko w samym miesiącu listopadzie 2017 roku na terenie powiatu jasielskiego doszło do 9 włamań, z czego 6 na terenie miasta Jasła.

Postępowania w sprawie włamań do domów mieszkalnych, plebanii i garażu są nadal w prowadzeniu z uwagi na fakt, iż do powyższych przestępstw doszło stosunkowo niedawno, w listopadzie. W chwili obecnej sprawca/sprawcy powyższych włamań nie są jeszcze znani jednakże policjanci intensywnie wykonują czynności zmierzające do ustalenia sprawców przedmiotowych włamań - gromadzą informacje w tych sprawach, przesłuchują świadków. Przedmiotem zainteresowania sprawców były przede wszystkim pieniądze i biżuteria. Podczas włamania do garażu w Jaśle skradziono 4 opony wraz z felgami.

Nadmieniam, że w ostatnim czasie dokonano zatrzymania sprawcy włamania do komisu do którego doszło również w listopadzie przy ul. Igielnej w Jaśle. Wtedy sprawca dokonał zaboru telefonów, laptopa, perfum i pieniędzy, o czym informowaliśmy na stronie internetowej KPP Jasło - poinformowała nas asp. Joanna Garbacik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Stanisław Grzywacz 

Liczba odsłon: 2063


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt- SP Dębowiec
14 grudnia 2018
W dniu 13.12.2018 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dębowcu został rozegrany Międzynaro..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018