środa, 20 czerwca 2018, imieniny: Bogumił, Bożena
Artykuły
Kiedy jasielscy policjanci wyjdą na ulice w maskach antysmogowych - 4100 sztuk masek zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
15 lutego 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W Jaśle poziom zawartości szkodliwych dla zdrowia pyłów w powietrzu jest niejednokrotonie poważnie przekraczany. Potwierdzają to pomiary na stacji pomiarowej przy ulicy Sikorskiego w Jaśle.  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska  przy przekroczeniach pyłów PM 10,  zaleca osobom zdrowym  ograniczanie spacerów, a ludziom w podeszłym wieku, małym dzieciom, bezwzględne pozostawanie w domach. 

Środki publiczne są wydawane na zakup masek antysmogowych. Tylko małopolscy policjanci otrzymali 4 tys. maseczek antysmogowych. Takich masek nie otrzymali jeszcze podkarpaccy policjanci. 

Co w sprawie masek antysmogowych mówi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Odpowiadając na Pana pytania informuję, że na polecenie Komendy Głównej Policji wszystkie jednostki szczebla wojewódzkiego dokonują rozpoznania potrzeb zakupu masek antysmogowych dla policjantów.

 Aktualnie oczekujemy na informacje z poszczególnych komend miejskich i powiatowych naszego województwa, czy policjanci wyrażają chęć korzystania z przedmiotowych masek. To pozwoli nam na oszacowanie liczby masek antysmogowych, których zakupu dokonamy na szczeblu wojewódzkim.

 Informuję, że korzystanie z masek jest dobrowolne. To sami policjanci, zwłaszcza ci, którzy pełnią służbę na zewnątrz, będą decydowali, czy chcą podczas służby korzystać z tej ochrony - podała nam kom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie

 

Maski przeciwpyłowe służą do zabezpieczenia układu oddechowego przed wdychaniem uciążliwych pyłów PM 10 i PM 2,5.

Maski antysmowego w Krakowie

- Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła 4100 półmasek antysmogowych,które rozdysponowano dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w ilości 596 sztuk, dla KMP Kraków w ilości 2048 sztuk, dla KMP Nowy Sącz w ilości 328 sztuk, dla KPP Nowy Targ w ilości 114 sztuk oraz dla KP Autostradowy w ilości 30 sztuk. Pozostałe maski będą rozdysponowane – poinformował nas mł. insp. Sebastian Gleń, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 Stanisław Grzywacz 

 

Liczba odsłon: 1569


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018