niedziela, 20 października 2019, imieniny: Irena, Jan
Artykuły
Ksiądz Stanisław Szajna z Nowego Żmigrodu to dobry, zaradny gospodarz i jeszcze lepszy kaznodzieja
10 lipca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Proboszczem Parafii pw. św. Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie jest ksiądz Stanisław Szajna.  Pracuje w parafii od sierpnia 2017 roku, a zmiany przez niego dokonane widoczne są gołym okiem. To bardzo dobry i zaradny gospodarz - mówią mieszkańcy Nowego Żmigrodu.  

ksiądz Stanisława Szajna - proboszcz Parafii  PW. Św. Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie

Co o współpracy z księdzem Stanisławem Szajną mówi wójt gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara

- Gmina Nowy Żmigród współpracuje ze wszystkimi parafiami z terenu gminy w zakresie wspólnych interesów np. opieki nad zabytkami, poprawie stanu gminnej infrastruktury parkingowej z której korzystają członkowie poszczególnych wspólnot parafialnych. Uważam, że współpraca na linii parafia - samorząd układa się dobrze we wszystkich miejscowościach w tym w miejscowości Nowy Żmigród – powiedział nam Grzegorz Bara, wójt Gminy Nowy Żmigród. 

Zabytkowa Kaplica Cmentarna w Nowym Żmigrodzie

Dla mieszkańców Nowego Żmigrodu zewnętrzną wizytówką pracy proboszcza jest dokończenie remontu zabytkowej kaplicy cmentarnej. 

To dzięki księdzu Stanisławowi Szajnie na cmentarzu zostały wykonane tablice informacyjne oraz nowe śmietniki.

Ogrom pracy został włożony w remont plebanii, która przed przybyciem księdza Szajny była w opłakanym stanie. W budynku zostały wykonane nowe ściany w systemie płyty gipsowo-kartowej, centralne ogrzewanie, nowa instalacja elektryczna, została zamontowana nowa stolarka okienna oraz zrobione nowe wylewki i podłogi. Nowe oblicze posiada kancelaria parafialna.  To wszystko w krótkim czasie zostało zrobione dzięki księdzu Szajnie - powiedział mój kolejny rozmówca. 

Do "Wikarówki" w Rynku został wykonany przyłącz wody. 

W Nowym Żmigrodzie nie ma publicznych toalet. Co było robić, jak w połowie mszy człowieka przycisnęło, gdzie mieliśmy lecieć? Sikać przy ogrodzeniu, czy za budynkiem plebanii? Przecież w niedziele budynek Urzędu Gminy jest zamknięty.

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Problem ten rozwiązał ksiądz Stanisława Szajna. Tuż przy kościele w części budynku plebanii wygospodarowano pomieszczenie, gdzie powstały ogólnodostępne toalety. Są one utrzymane w czystości. Korzystają z nich wierni, ale nie tylko.

Czy inne parafie pójdą wzorem księdza Stanisława Szajny i będą powstawać przy kościołach ogólnodostępne toalety? Nie może być tak, że ludzie rezygnują z uczestnictwa we mszy świętej, dlatego że w razie potrzeby nie mają się gdzie wysikać. 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

W kościele został zamontowany nowy piec gazowy oraz nowe nagłośnienie.

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

- Sprawy finansowe ksiądz załatwia taktownie i dyskretnie. Nie woła o pieniądze, tylko mówi, jakie są plany i potrzeby, dziękuje i rozlicza się co do grosza - zauważa mój rozmówca.

Ksiądz Szajna jest małomówny. On mało mówi, a dużo robi. Stara się raczej rozumieć i pomagać, niż krytykować i osądzać, a parafianie to cenią.

- Pobożny kapłan i jeszcze lepszy gospodarz - mówi o proboszczu jeden z mieszkańców Nowego Żmigrodu.

-  Msze są krótkie, a wygłaszane kazania trafiają do wiernych. To dobry kaznodzieja - powiedziała nam jedna z mieszkanek Żmigrodu. 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Plebania  w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Plebania w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Ogólnodostępne toalety przy kościele w Nowym Żmigrodzie 

Ogólnodostępne toalety przy kościele w Nowym Żmigrodzie 

Ogólnodostępne toalety przy kościele w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Ogólnodostępne toalety przy kościele w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Plebania  w Nowym Żmigrodzie 

Kościół w Nowym Żmigrodzie 

Parking przy Cmentarzu w Nowym Żmigrodzie 

Stanisław Grzywacz 

Liczba odsłon: 3458


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~xxd  |  sobota, 20 lipca 2019 15:33
ja sie pytam kiedy bedzie o Katach? tam więcej zrobiono niż w zmigrodzie
#2  ~Z tych ziem  |  niedziela, 14 lipca 2019 11:00
O ks. Magudzie też pisano, że to dobry gospodarz
#3  ~parafianin Jacenty  |  sobota, 13 lipca 2019 21:56
Do Stefan Batory; z tego co mi wiadomo na plebani zostały wykonane najpilniejsze prace by można tam było w miarę normalnie i bezpiecznie mieszkać .Natomiast kibelki ,nawet dla tego ułamka parafian warto było zrobić .Przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski ,o nich nie pomyślałeś.Rozumiem twoje przywiązanie do załatwiania się w wychodku,ale daj spokój,to już nie te czasy! Na pozostałe sprawy remonty i naprawy, jak wspomniałeś tego tynku,przyjdzie czas.Na porównywanie proboszczów też jest zawczasu.Pomagajmy dalej, w miarę możliwości obecnemu proboszczowi bo widać że jest chętny i chce coś zmienić na lepsze w naszej parafii .Nie przeszkadzajmy!
#4  ~Elka  |  sobota, 13 lipca 2019 20:27
Ks Stanisław Szajna jeden z najlepszych jakich pamiętam a było ich kilku tylko on i śp ks Wierzbinski zrobili tak wiele dla tej parafi tak że niech Pan S...k jak chce zabłysnąć to brokatem proszę się posypać bo do ks Stanisława to Pan ma jeszcze daleko z inteligencja
#5  ~Piotr  |  piątek, 12 lipca 2019 13:53
Komentarz nie na temat
#6  ~Stefan Batory  |  piątek, 12 lipca 2019 00:32
No tak, inwestycje zaczął od swojego żłobu, czyli od plebanii. Zobaczmy jak wyglada tynk na kosciele i cmentarny mur od strony szosy. Natomiast jeśli chodzi o opiewane kible, to korzysta z nich ułamek parafian. Per analogia, ile dokonał jegio poprzednik proboszcz Maguda i porównajcie inwestycje, to będziecie mieli wyobrażenie o skali zasług. Ciekawe, czy demokratyczna cenzura dopuści mój komentarz!?
#7  ~otto  |  piątek, 12 lipca 2019 00:08
Slowa Pana Jezusa do wloskiego ks. Ottavio Michelini z oredzi do kaplanow;
Biskupi i kaplani odpowiedzialni sa za; herezje czynu, czyli pseudo-gorliwosc, za ktora kryje sie
proznosc
#8  ~otto  |  piątek, 12 lipca 2019 00:05
Slowa Pana Jezusa do wloskiego ks. Ottavio Michelini z oredzi do kaplanow;
Biskupi i kaplani odpowiedzialni sa za; herezje czynu, czyli pseudo-gorliwosc, za ktora kryje sie
proznosc
#9  ~a w Szebniach  |  czwartek, 11 lipca 2019 18:03
nihil novi - parafialny zastój i kurczenie po odejściu x.prałata Wacława Rybki
#10  ~xxd  |  czwartek, 11 lipca 2019 16:46
Kąty i tak na razie są na pierwszym miejscu pod każdym wzgledem. Kto był to widział Kosciół i co się tam zrobiło
#11  ~Piotr  |  czwartek, 11 lipca 2019 16:22
To bardzo miło, że ktoś dziś potrafi zauważyć i docenić pracę księdza. Autorowi tekstu chciałbym tylko zasygnalizować, że pionierem w rejonie żmigrodzkim np. dotyczącym toalet jest parafia Skalnik. Od lat jest toaleta ogólnodostępna...
#12  ~ja  |  czwartek, 11 lipca 2019 16:16
A za swoje jak zrobi to chwalcie, ale za czyje to i ja potrafię
#13  ~Ja  |  czwartek, 11 lipca 2019 15:01
Nowy Żmigród potrzebował takiego człowieka,bo nie tylko jest księdzem ,ale bardzo dobrym gospodarzem-widac to na każdym kroku/ przez 2 lata zrobił bardzo dużo dla parafii/-
tylko wrogowie, których u nas nie brakuje mają inne zdanie. Dużo dobrego dla księdza proboszcza na dalsze lata pracy!
#14  ~Proboszcz  |  czwartek, 11 lipca 2019 14:38
Jestem zainteresowany podobnym artykułem na swój temat. Jak się można kontaktować i ile to kosztuje??
#15  ~Xxx  |  czwartek, 11 lipca 2019 14:23
Ale robi za pieniadze parafian a nie za swoje.
Jak nikt by nie dal to ciekawe czy by zrobil.
#16  ~żmigrodzanin  |  czwartek, 11 lipca 2019 10:40
Komentarz nie na temat
#17  ~zzz  |  czwartek, 11 lipca 2019 10:29
Komentarz nie na temat
#18  ~żmigrodzanin  |  czwartek, 11 lipca 2019 10:01
Komentarz nie na temat
#19  ~mieszkaniec  |  czwartek, 11 lipca 2019 09:23
W N. Żmigrodzie są publiczne toalety między UG a myjną samochodową. I zostały wybudowane ze środków gminy.

p.s.

Piękna laurka! Na kolanach pisana? :)
#20  ~Władzia  |  czwartek, 11 lipca 2019 09:21
Ks. Stanisław dużo dobrego zrobił w Lisowie . Żmigród ma teraz dobrego Księdza byle to docenili.

#21  ~żmigordzianka  |  czwartek, 11 lipca 2019 09:17
Panie Redaktorze Stanisławie dziękujemy Panu za artykuł o naszym proboszczu. To dobry gospodarz ksiądz ale przede wszystkim człowiek.
#22  ~zachwycony  |  czwartek, 11 lipca 2019 09:15
Jak miło ze Ksiądz Stanisław tyle dobrego robi. W dzisiejszych czasach to naprawdę skarb. Niech księdza Bóg na w opiece za wszystko dziękujemy. Szczęść Boże
#23  ~K  |  czwartek, 11 lipca 2019 06:43
Komentarz nie na temat
#24  ~wierny  |  czwartek, 11 lipca 2019 00:28
Ile trwałby remont kaplicy, gdyby nie ksiądz Szajna ????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dla Pana Boga i moich wyborców nie ma rzeczy niemożliwych - mówi posłanka Maria Kurowska . ZOBACZ FILM
19 października 2019
Maria Kurowska zdobyła mandat poselski startując do Sejmu z 21. miejsca listy wyborczej Prawa i Spra..