poniedziałek, 17 grudnia 2018, imieniny: Florian, Jolanta
Artykuły
Konkurs „Spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci” rozstrzygnięty
09 marca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

   

  W styczniu br. został ogłoszony plastyczny konkurs ekologiczny o zasięgu miejskim „Spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci” zorganizowany w ramach działań profilaktycznych Straży Miejskiej w Jaśle oraz Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.

  W dniu 7 marca Komisja konkursowa w składzie: Elwira Musiałowicz – Czech (Zastępca Burmistrza Miasta Jasła) – przewodniczący komisji, Kazimierz Wiśniowski (Komendant Straży Miejskiej w Jaśle) – członek komisji, Ewa Kusiak(instruktorka plastyki w Jasielskim Domu Kultury) – członek komisji, Jarosław Waśko (Wydział  Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle)  – członek komisji, oceniła złożone prace pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką konkursu i ustaliła wyniki w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I, klas II i klas III szkół podstawowych. Dziękujemy serdecznie za wielki odzew, dzięki któremu komisja konkursowa miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia i sporo pracy. Na konkurs wpłynęły 73 prace z 7 placówek. Co więcej poziom prac również był bardzo wysoki więc wybór komisji był tym trudniejszy. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wielkie podziękowania należą się nie tylko dzieciom, które przygotowały prace ale także ich nauczycielom, wychowawcom, a także rodzicom.

  Cel kampanii to nie tylko promowanie pozytywnych postaw wśród dzieci, lecz także przypomnienie dorosłym mieszkańcom naszego miasta, że potrzebna jest właściwa gospodarka odpadami i sensowna segregacja. O tym, że spalanie odpadów w paleniskach domowych może być poważnym zagrożeniem dla środowiska i zdrowia ludzi, powinniśmy wiedzieć od dawna. A jednak wciąż normą jest, że w wielu domach takie odpady jak plastik, folia, stare meble czy wszelkiego rodzaju opakowania po produktach spożywczych spalane są w piecach.

  Kto wygrał? Tego jeszcze nie zdradzimy.

  15 marca, w czwartek o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się wystawa prac oraz uroczysta Gala konkursowa podsumowująca akcję, podczas której ogłosimy listę laureatów. Na scenie gościć będziemy Teatr Kultureska z Krakowa w spektaklu ekologicznym „Kolory miasta”.

   

  Serdecznie zapraszamy !

  SM Jasło 

   

Liczba odsłon: 1357


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wypadek drogowy na ulicy 17 Stycznia w Jaśle - Zderzyły się cztery samochody, 3 osoby w jasielskim szpitalu
17 grudnia 2018
 Dziś tuż po godzinie 9-tej na ulicy 17 Stycznia w Jaśle doszło do wypadku drogowego z udziałem..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018