poniedziałek, 22 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
Komunikat
13 grudnia 2017 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

W dniu wczorajszym w budynku Urzędu Miasta Jasła odbyło się z spotkanie poświęcone możliwości poprawy infrastruktury sportowej dla jasielskich klubów piłkarskich.

W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Jasła Pan Ryszard Pabian, jego zastępca Pani Elwira Musiałowicz Czech oraz radni miejscy i przewodniczący kilku komisji.

Zaproszeni także zostali przedstawiciele klubów OKS Sobniów ,UKS 6 Jasło ,AP Jasło oraz JKS Czarni 1910 Jasło.

Spotkanie to kontynuacja obrad z początku czerwca 2017r. kiedy to przedstawiciele jasielskich klubów sportowych wyrazili spore zaniepokojenie marginalizacją sportów zespołowych w Jaśle i brakiem perspektyw na budowę obiektów treningowych dla drużyn piłkarskich w mieście.

Obecnie na 4 boiskach trawiastych trenuje 22 grupy zrzeszone w 4 klubach. Za najpilniejsze władze klubów uznały budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczna nawierzchnią i oświetleniem w celu prowadzenia zajęć przez cały rok .Takie boiska są w Dukli, Dębicy, Pakoszówce koło Sanoka, Krośnie, Rzeszowie.

Kolejnym postulatem władz klubu JKS Czarni Jasło była budowa lub generalny remont płyty boiska, trybun i budynków stadionu przy ul. Śniadeckich.

W czerwcu Pan Burmistrz wyraził swoje poparcie dla inicjatyw i obiecał zorientować się w możliwościach pozyskania środków na takie inwestycję.

Wczoraj w trakcie spotkania usłyszeliśmy że nie ma w projektowanym budżecie miasta na rok 2018 pieniędzy na budowę boiska ze sztuczna nawierzchnia, generalny remont stadionu nie wspominając już o budowie nowego.

Pan Burmistrz po wysłuchaniu wszystkich stron poprosił o cierpliwość i powrót do tematu w czerwcu 2018r. Z tym stwierdzeniem nie zgodził się przedstawiciel Naszego klubu i w swoim emocjonalnym wystąpieniu zaproponował natychmiastowe rozpoczęcie procedur w celu pozyskania finansów na budowę takiego boiska przez miasto Jasło na co zgromadzeni wyrazili pełne poparcie i pomoc.

Miejmy nadzieję że jeszcze w tym roku projekt takiej inwestycji powstanie i znajdą się na nią pieniądze w budżecie miasta Jasła z korzyścią dla wszystkich mieszkańców .

O dalszych postępach lub ich braku będziemy na bieżąco informować opinie publiczną.

Czarni Jasło 

 

 

Liczba odsłon: 937


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Maria Kurowska dziękuje
22 października 2018
Nie ma jeszcze oficjalnych wyników, ale pragnę podzielić się radością, że osiągnęłam bardzo d..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018