sobota, 03 grudnia 2022, imieniny: Franciszek, Kasjan
Artykuły
KK-T JDK i PTTK zapraszają na spacer Przełomem Dunajca
12 października 2022 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury razem z Polskiem Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Jasło organizują (w sobotę, 22 października br.) wycieczkę autokarową w Pieniny i zapraszają na relaksujący spacer wzdłuż Przełomu Dunajca. Grupa przejdzie słynną w śród miłośników polskich gór Drogą Pienińską, zwaną sercem Pienin.

Wyjazd z Jasła, sprzed budynku JDK, o godz. 7.00; powrót w to samo miejsce około godz. 20.00.

W Pieninach turyści pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika pokonają około 12-kilometrową trasę rozpoczynającą się koło przystani flisackiej w przygranicznych Sromowcach Niżnych. Przejdą przez most na Dunajcu na słowacką stronę i skierują się do miejscowości Czerwony Klasztor, a stamtąd do Leśnicy. Po odpoczynku w Leśnicy ponownie przekroczą granicę polsko-słowacką i udadzą się do Szczawnicy.

Sromowce Niżne to miejscowość położona u stóp Trzech Koron, w której znajduje się schronisko PTTK, przystań flisacka i Pawilon Pienińskiego Parku Narodowego z ekspozycją m.in. flory i fauny Pienin.

Czerwony Klasztor jest wsią na Słowacji, w której znajduje się klasztor będący przed laty siedzibą kontemplacyjnych zakonów klauzurowych. Kompleks klasztorny jest jednym z większych zabytków kultury sakralnej w Pieninach.

Leśnica, słowacka wieś w dolinie Leśnego Potoku oferuje turystom nie tylko wspaniałe widoki, ale również gościnę w „Chacie Pienińskiej” z restauracją i winiarnią. W sezonie letnim na co dzień występuje tu góralska kapela ludowa. W Leśnicy wędrowcy z Jasła mają zaplanowany postój na ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

Szczawnica, z 200 letnią tradycją lecznictwa uzdrowiskowego, zaliczana jest do najpiękniejszych kurortów Polski. Wycieczkowicze będą ją mogli zwiedzać indywidualnie, w tzw. czasie wolnym.

Koszt wycieczki: 140 zł; członkowie PTTK, młodzież do lat 16, posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi - 130 zł.

Dodatkowe wymagania: dowód osobisty lub paszport, ze względu na to, że część trasy wędrówki prowadzi po terytorium Słowacji.

Zgłoszenia i wpłaty: w PTTK w Jaśle przy ul. Floriańskiej 15 (poniedziałek - piątek, godz. 9.00 - 17.00).

Uwaga: obowiązuje ubiór turystyczny, odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce tylko pod opieka osoby dorosłej.

Informacje w JDK: tel. 514 284 625.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników lub innych przyczyn od nich niezależnych.

jdk

Liczba odsłon: 510


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminne ćwiczenia pożarnicze w Załężu
03 grudnia 2022
Dziś w  sobotę (3 grudnia) w Załężu odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze, w których br..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022