poniedziałek, 25 marca 2019, imieniny: Dyzma, Ireneusz
Artykuły
Key Story - biografia
30 kwietnia 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Rzeszowski, polsko-ukraiński zespół Key Story ma szansę zagrać na jednym z największych festiwali w Europie - "Sziget Festival" w Budapeszcie. Key Story to jedyny zespół z Polski który ma szansę tam zagrać. Grupa zakfalifikowała się do drugiego etapu konkursu. Teraz potrzebują Waszej pomocy.

Jedyne co trzeba zrobić to kliknąć w link: http://sziget.apps-m.com/participants/?id=126&nomination=1 , a następnie zagłosować klikając w ikonkę „Голосувати”.

Key Story - biografia

Key Story to młody zespół z Rzeszowa, założony przez dwójkę z Ukrainy: Staszka i Wiktorię. W 2013 często grali akustyczne koncerty w rzeszowskich pubach. Po pewnym czasie stwierdzili, że chcą pisać swoje utwory i w końcu założyć własny zespół. Basistę – Kubę Borowca poznali w Rzeszowskim Domu Kultury. Perkusista – Jakub Kasowicz dołączył końcem 2015 roku.

Latem 2016 muzycy wystąpili na Rzeszowskim Rynku w ramach „Światowych Dni Młodzieży”, gdzie mieli okazję supportować zespół Piersi. Wspólnie z zespołem Spiral uczestniczyli w festiwalu „Rockowyja”. Zagrali również na „Dniach Biecza 2016” przed zespołem IRA. Dzięki udziałowi w konkursie „Kill Me With The Music” zagrali koncerty podczas „Rzeszowskich Kulturaliów” i w pubie Underground. W 2017 powstało dużo nowych utworów, między innymi „Shadow”. W założeniu jako pierwszy miał być wydany inny utwór, ale w trakcie przygotowań do nagrania pojawił się „Shadow”. W lipcu 2017 ukazał się teledysk do utworu „Shadow”. 05.10.2017 Key Story wydał pierwszą płytę EP „Way Out”. W związku z tym zespół zaplanował krótką trasę koncertową, promująca album w takich miastach jak Rzeszów, Kraków, Wrocław, Bielsko-Biała. Key Story zagrał również w Łodzi podczas „New York Festival”, w Białymstoku na przesłuchaniach do festiwalu „Rock na Bagnie VIII” . W kwietniu ukazał się kolejny utwór, tym razem z tekstem w języku ukraińskim, zarejestrowany w wersji „live session” - „Сон”

Key Story jako jedyny zespół z Polski zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu mającego na celu wyłonić zespoły, które zagrają na jednym z największych festiwali w Europie „Sziget Festival” – Budapeszt.

Ciężko zaliczyć muzykę zespołu do konkretnego gatunku, ponieważ każdy utwór ma inny charakter. Style, z których głównie czerpią to blues, grunge, stoner rock, psychodelika. Brzmienie jest vintage’owe i bardzo przestrzenne. Teksty utworów pisane są w języku angielskim.

Wersja short:

Key Story to młody zespół z Rzeszowa, założony przez dwójkę z Ukrainy: Staszka i Wiktorię. W 2013 często grali koncerty w rzeszowskich pubach. Basistę – Kubę Borowca spotkali w Rzeszowskim Domu Kultury, a perkusista – Jakub Kasowicz dołączył końcem 2015. W 2016 muzycy brali udział w lokalnych festiwalach i konkursach, zagrali na Rzeszowskim Rynku. W 2017 powstało dużo nowych utworów, między innymi debiutancki singiel „Shadow”. W lipcu 2017 ukazał się teledysk do utworu „Shadow”. 05.10.2017 Key Story wydał pierwszą płytę EP „Way Out”. W związku z tym zespół zaplanował krótką trasę koncertową, promująca album w takich miastach jak Rzeszów, Kraków, Wrocław, Bielsko-Biała. Key Story zagrał również w Łodzi podczas „New York Festival”, w Białymstoku na przesłuchaniach do festiwalu „Rock na Bagnie VIII” . W kwietniu ukazał się kolejny utwór zarejestrowany w wersji „live session” - „Сон”

Key Story jako jedyny zespół z Polski zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu mającego na celu wyłonić zespoły, które zagrają na jednym z największych festiwali w Europie „Sziget Festival” – Budapeszt.

Członkowie zespołu

Wiktoria Sucha - vocals

Stanisław Masztalir - guitar

Kuba Borowiec - bass

Jakub Kasowicz - drums

 

Online

Facebook: https://www.facebook.com/keystoryband/

Vkontakte: https://vk.com/keystoryband

Instagram: https://www.instagram.com/keystoryband/

Soundcloud: https://soundcloud.com/keystory

Youtube:

ttps://www.youtube.com/channel/UC66jTjXEbY6ZM7wD9CF9CUw

https://www.youtube.com/channel/UCIyjqcyakquUVaGQmnwtoMw

 

Jakub Kasowicz

 

Liczba odsłon: 850


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prostota i uważność - święto poezji w Bibliotece
23 marca 2019
  21 marca 2019 r. z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygo..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019