wtorek, 28 marca 2023, imieniny: Aniela, Antoni
Artykuły
Kapitał na bezpieczeństwo i rozwój – prof. Andrzej Piasecki w jasielskiej Bibliotece
18 stycznia 2023 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 16 stycznia 2023 gościła prof. dr. hab. Andrzeja Piaseckiego, historyka i politologa, wykładowcę, autora książek o tematyce historycznej, samorządowej i administracyjnej.

Przedmiotem rozmowy była jego najnowsza publikacja „Kryzysy Polski współczesnej 1990-2022” oraz dylematy jakie towarzyszyły autorowi podczas jej pisania. Rozmowy na temat historii współczesnej to niełatwe zadanie, gdyż ciężko o obiektywizm, zwłaszcza jeśli jest się świadkiem wydarzeń.

Kryzysy uświadamiają pewne mechanizmy i zjawiska dotyczące życia społecznego, gospodarczego i politycznego, pozwalają wyciągać wnioski – powiedział A. Piasecki.

Jednak widzę w kryzysach dużo optymizmu i nadziei – uzupełnił.

Profesor stwierdził, że zawsze każda zmiana wiąże się ze stratami, ale należy dostrzec także jej dobre strony. Wymienił najważniejsze kryzysy jakie miały miejsce na przestrzeni trzydziestu dwóch lat, począwszy od transformacji i przyspieszonych wyborów, po niepokoje w czasach pandemii i wojny w Ukrainie.

Napawa go nadzieją fakt, że w społeczeństwie rośnie świadomość polityczna, która nas jako naród buduje.

Urok demokracji polega na tym, że powinna być zachowana równowaga zaznaczył.

Profesor odniósł się także do skutków pandemii, które zaczynają już być odczuwalne i wskazał na potencjał Polski i Ukrainy jako kapitał i wielką szansę na bezpieczeństwo i rozwój.

Współorganizatorem spotkania była Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi Filia w Jaśle. Spotkanie prowadził redaktor Marcin Dziedzic.

 

MBP w Jaśle

Liczba odsłon: 526


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Zarzeczu gmina Dębowiec zderzyły się trzy pojazdy
27 marca 2023
Dziś około godziny 11-tej na drodze wojewódzkiej nr 992  w Zarzeczu gmina Dębowiec doszł..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023