środa, 01 grudnia 2021, imieniny: Długosz, Edmund
Artykuły
Jutro w niedzielę o godzinie 18:00 na jasielskim rynku można wyrazić swoje zadowolenie z obecności w Unii Europejskiej
09 października 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jutro  o godz. 18-tej na jasielskim rynku ma odbyć się manifestacja w związku z tym, iż Trybunał Konstytucyjny uznał wyższość prawa krajowego nad prawem unijnym.

Opozycja twierdzi, że wyrok TK prowadzić będzie do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. 

W niedzielę w Warszawie zpowiadana jest prounijna manifestacja, do udziału, w której wezwał  Donald Tusk.

Pod hasłem „Chcemy być w Unii”, mieszkańcy Jasła zamierzają zgromadzić się  na płycie jasielskiego  rynku, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej. 

Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej uznał wyższość prawa polskiego nad unijnym. Wygląda na to, że nie spodobało się to społeczeństwu i naród, który w blisko 90 % popiera obecność Polski w Unii Europejskiej chcę zademonstrować swoją solidarność z Unią. 

Elżbieta Łukacijewska ttSm1o ngosdzor.d  · 

 

‼️ Jeśli PiS nie dąży do #Polexit to poprze poprawkę PO do Konstytucji mówiąca o tym, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej wymaga zgody 2/3 głosów w obecności przynajmniej połowy posłów i senatorów. Jeśli nie, to niedługo będziemy mieli granice i powróci komunistyczne dziadostwo‼️Platforma Obywatelska Platforma News Platforma Obywatelska Podkarpackie

Do udziału w protestach zachęcają wszystkie środowiska proeuropejskie oraz opozycja.  Na swoim profilu społecznościowym również Europoseł Elżbieta Łukacijewska zachęca do udziału w protestach pisząc " Nie zawiedź Polsko" 

 

Red.

Liczba odsłon: 1068


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~a.lechowski  |  niedziela, 10 października 2021 19:31
Właśnie wróciłem, "Żałuj rudy że cię nie było". Pozdrawiam kanapkowiczów.
#2  ~polit  |  niedziela, 10 października 2021 13:00
Podobno będzie Wałęsa w koszulce z napisem "KONSTYTUCJA".
#3  ~a.lechowski  |  niedziela, 10 października 2021 12:10
czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci
#4  ~chcemy  |  niedziela, 10 października 2021 11:32
Chcemy być i trwać w UE. Po co zatem przychodzić. Tuskowy sposób ..."po trupach do władzy". Niczego innego nie potrafią wymyślić, brak programu, agresja. Pragną jedynie dorwać się do władzy, bo zostało jeszcze ponad 300 spółek do sprywatyzowania, a co za tym idzie? - kasa dla siebie, kolesiów, różnego typu ...gangusów.Kto płatnikiem? - oczywiście że MY społeczeństwo polskie.Oni doskonale wiedzą, że straszenie polexitem to tylko ich ..."strachy na lachy".
#5  ~sasanka01  |  niedziela, 10 października 2021 10:24
Przykre,że w mieście tak perfidnie zniszczonym przez Niemców po latach baranki idą "protestować" po myśli niemieckiego Pachołka......Tyle. Jesteście po prostu bezmyślni.
#6  ~konstytucjonalista  |  niedziela, 10 października 2021 10:20
PiS dba tylko i wyłacznie o własne interesy dzięki podwyzkom za gaz, prąd, alkohol, papierosy benzynę, nawozy dla rolników. Trybunał to bezprawny prywatny twór .
#7  ~Andrzej  |  niedziela, 10 października 2021 09:24
Silna Polska w silnej Unii ! Podmiot a nie przedmiot ! Partner a nie szantażowany ! Platforma wspięła się na szczyt cynizmu.
#8  ~sa  |  sobota, 09 października 2021 23:05
biedni jestesmy skoro sami sobie szkodzimy Kraje wpływu nie moga zniesc ze mozemy podniesc sie z kolan byc mocni wiec robia wszystko by ten rzad obalic a wy nie myślący polaczki jeszcze im w tym pomagacie
#9  ~jakie to pokolenie ?  |  sobota, 09 października 2021 21:45
Ci sami ludzie, którzy nie tak dawno mocno bronili Konstytucji, teraz chcą wyjść na ulicę ponieważ przekadza im wyższość polskiej Konstytucji nad prawem europejskim.
#10  ~V  |  sobota, 09 października 2021 21:39
Mamy teraz marsz podległości na miesiąc przed marszem niepodległości
#11  ~Płyta  |  sobota, 09 października 2021 21:36
Przystępując do Unii zgodziliśmy się na przekazanie ściśle określonych kompetencji wspólnocie. Nie ma wśród nich wymiaru sprawiedliwości, ochrony granic czy polityki migracyjnej. Polska szanuje traktaty i szanuje prawo – to i tylko to potwierdził wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Podobnie jak w ostatnich latach orzekły Trybunały w Niemczech, Francji, Litwie, Hiszpanii czy Włoszech.
Robienie wokół tego histerii jest działaniem antypolskim ale i antyunijnym. Polexit to kłamstwo i cynizm.
#12  ~uuu  |  sobota, 09 października 2021 21:24
W Unii tak tylko z rządem PiS nie z PO bo PiS dba o interesy Polski a PO o niemiecki, różnica ma znaczenie
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021