środa, 26 kwietnia 2017, imieniny: Klaudiusz, Marcelina
Artykuły
JECHAŁ ZA SZYBKO - STRACIŁ PRAWO JAZDY
10 lutego 2017 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło
Policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierującemu prawo jazdy. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Przypominamy, że jazda z nadmierną prędkością skutkuje nie tylko wysokim mandatem, ale także zatrzymaniem prawa jazdy. Jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nieustannie prowadzą działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. Niestety w dalszym ciągu wielu kierujących zapomina o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg.  

Wczoraj po godz. 12, na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Majscowa, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego saaba, którym kierował  42-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Mężczyzna w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie znajduje się przejście dla pieszych oraz skrzyżowanie, poruszał się z prędkością 107 km/h. Funkcjonariusze ukarali 42-latka mandatem i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.   

pw

Liczba odsłon: 856


nick:
*

Wykonaj działanie:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~antypis  |  niedziela, 12 lutego 2017 08:53
Precz z wariatami drogowymi - rząd nie lubi konkurencji!
#2  ~WRD  |  niedziela, 12 lutego 2017 00:26
:D :) :) Uśmiech :D :D :D ;P Nie
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Jasielska Platforma Obywatelska zaprasza na Spotkanie Obywatelskie z posłami
25 kwietnia 2017
 Przedstawiciel e Platformy Obywatelskiej zapraszają mieszkańców  Jasła i powiatu ja..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2017
realizacja: indemi.pl