poniedziałek, 10 grudnia 2018, imieniny: Andrzej, Daniel
Artykuły
JasMaty: Mateusz Gawęda w JDK
24 listopada 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Mateusz Gawęda, pianista i kompozytor będzie kolejnym gościem tegorocznych JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów. Koncert odbędzie się 3 grudnia br. o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury. Bilety w cenie 25 zł (zwykły) i 15 zł (ulgowy) można kupić w sekretariacie JDK lub on line.

Urodzony w 1990 roku Mateusz Gawęda jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dr. Joachima Mencla. Współtworzy zespoły: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, których repertuarem są przede wszystkim jego własne kompozycje. W swojej muzycznej karierze współpracował już ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, m.in. z: Billym Hartem, Rustym Jonesem, Ralphem Alessim, Gianni Gebbią, Albertem Begerem, Jackiem Kochanem, Maciejem Obarą, Leszkiem Żądło, Januszem Muniakiem i wieloma innymi. Inspiracje czerpie m.in. od takich muzyków jak: Agustí Fernández, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale przede wszystkim z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata. Gawęda na swoim koncie ma już 6 płyt, w tym trzy jako lider oraz wiele prestiżowych nagród.

 

 

(JDK)

Liczba odsłon: 782


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
"SZLACHETNA PACZKA" OD JASIELSKICH POLICJANTÓW
10 grudnia 2018
  Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do og&o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018