piątek, 16 listopada 2018, imieniny: Leon, Maria
Artykuły
Jasło : UWAŻAJMY NA DRODZE! ZDARZENIA Z UDZIAŁEM PIESZYCH
24 października 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Jesienna aura z pewnością negatywnie wpływa na bezpieczeństwo na naszych drogach. Zmienna pogoda, opady deszczu, gęste poranne mgły oraz wcześniej zapadający zmrok, wymuszają na kierujących zmianę techniki jazdy oraz zwiększenie koncentracji za kierownicą. Niestety wielu uczestników ruchu drogowego o tym zapomina. Wczoraj na terenie powiatu jasielskiego potrącone zostały dwie osoby piesze. Na szczęście ich życiu nic nie zagraża. Apelujemy zatem o rozwagę i rozsądek na drogach.

Wczorajsze trudne warunki atmosferyczne, opady deszczu i zmrok niewątpliwie przyczyniły się do wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 19, w Dębowcu. Na drodze powiatowej relacji Jasło - Folusz, 36-letnia kobieta podczas przechodzenia przez jezdnię została potrącona przez osobowego volkswagena. Z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala. Była nietrzeźwa, miała 0,6 promila alkoholu w organizmie. 

Do drugiego zdarzenia doszło w centrum Jasła na ul. Floriańskiej. Kierująca osobowym chevroletem nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła przechodzącą przez przejście 43-letnią mieszkankę Jasła. Na szczęście piesza nie odniosła poważnych obrażeń.

W związku z trudnymi warunkami na drogach apelujemy do wszystkich, zarówno kierowców, rowerzystów jak i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. 

Szczególny apel kierujemy do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

pw

 

 

 

Liczba odsłon: 753


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
VII kadencja Rady Miejskiej Jasła – dobiegła końca
15 listopada 2018
  Rada Miejska Jasła VII kadencji, obejmująca lata 2014-2018, dobiegła końca. Wczoraj (14 list..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018