poniedziałek, 26 sierpnia 2019, imieniny: Joanna, Konstanty
Artykuły
Jasło na konferencji dotyczącej działań proklimatycznych
14 czerwca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Gminy realizujące projekt BEACON, w tym Miasto Jasło i współpracujące z nimi organizacje ponownie miały okazję spotkać się i  wymienić dobrymi praktykami dotyczącymi skutecznych lokalnych działań na rzecz klimatu.

Fot. UM Jasło

21 maja w Heidelbergu odbyła się konferencja BEACON pn. „Przyspieszanie europejskich lokalnych działań na rzecz klimatu” (“Catalysing European Local Climate Action”). Ponad 90 specjalistów wydelegowanych z miast i gmin w całej Europie dyskutowało o tym, jak można połączyć ochronę klimatu i rozwój lokalny. Europejskie gminy są kluczowymi graczami we wdrażaniu ambitnych rozwiązań ekologicznych i proklimatycznych.  Ich pionierskie działania często stwarzają możliwości poprawy jakości życia obywateli przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Fot. UM Jasło

Podczas konferencji poruszano szereg kwestii polityczno-ekologicznych, takich jak walka z ubóstwem energetycznym, lokalna produkcja energii i strategie na rzecz prężnego rozwoju lokalnego, a także środki łagodzenia zmian klimatu. Sesje warsztatowe dotyczyły również zagadnień, które obecnie stają się bardzo istotne dla gmin, takich jak zarządzanie danymi miejskimi. Wspomniano także o młodzieżowym ruchu społecznym ,,Piątki dla przyszłości” (Fridays for Future) rozszerzającym się w szybkim tempie na całym świecie i mającym coraz większy wpływ na międzynarodową opinię publiczną i działanie polityków i decydentów. Ponadto jednym z punktów konferencji była podróż studyjna z przewodnikiem po największej w Europie dzielnicy domów pasywnych „Bahnstadt”, gdzie uczestnikom zaprezentowano holistyczne podejście do rewitalizacji i zorientowanego na przyszły rozwój planowania przestrzennego.

 „Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu (BEACON)” to projekt finansowany przez Europejską Inicjatywę Klimatyczną Niemieckiego Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego (EUKI). Projekt ma na celu ułatwienie lokalnych działań na rzecz klimatu i wymianę doświadczeń między gminami i szkołami w Europie. Projekt BEACON trwa od 2018 do 2021 r. i angażuje szkoły i gminy w Bułgarii, Czechach, Grecji, Niemczech, Polsce, Portugalii i Rumunii.

UM Jasło

 

Liczba odsłon: 1157


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Jasło - Międzynarodowe Dni Wina 2019
24 sierpnia 2019
W Jaśle trwają XIV Międzynarodowe Dni Wina.  Na jasielskim rynku swoje stoiska przygotował..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019