poniedziałek, 10 grudnia 2018, imieniny: Andrzej, Daniel
Artykuły
Jasło : Muzyczny Bunkier na jazzowo
27 listopada 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Standardy muzyki jazzowej utrzymane w stylistyce swingowej i najpiękniejsze polskie ballady można było usłyszeć w piątek (24 listopada), podczas kolejnego koncertu z cyklu „Muzyczny Bunkier”. Tym razem w Sali Offowej Jasielskiego Domu Kultury wystąpili lubelscy muzycy tworzący grupę „Rafał Czarnacki Trio”.

Tematem przewodnim koncertu była jesień, ulubiona pora roku wielu muzyków i poetów. Muzyczne spotkanie rozpoczął „Jej portret” - utwór autorstwa Włodzimierza Nahornego i Jonasza Kofty, znany ze znakomitej interpretacji Bogusława Meca. Nostalgiczny klimat wprowadziła kolejna ballada – „Pamiętasz była jesień” z repertuaru Sławy Przybylskiej, pochodząca z filmu „Pożegnania”. Kunszt wykonawczy artystów przechodzących od soulu swingu, bebopu po jazz klasyczny spotkał się z dużym uznaniem słuchaczy. W trakcie koncertu nie zabrakło standardów Johna Coltrene’a, czy Milesa Daviesa. Rafałowi Czarnackiemu udało się namówić przybyłych do wspólnego nucenia motywu przewodniego przeboju grupy Raz Dwa Trzy – „Trudno nie wierzyć w nic”, czy utworu „Ołów” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej w wyjątkowej interpretacji bohaterów piątkowego wieczoru. Koncert zakończył standard Charliego Parkera, utrzymany w stylistyce bebopowej – „Donna Lee”. Publiczność nagrodziła muzyków gromkimi brawami.

Zespół wystąpił w składzie: Rafał Czarnacki – klawisze, Kamil Banach – perkusja oraz Michał Kowalczyk – kontrabas.

 

pch(JDK)

Liczba odsłon: 893


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
"SZLACHETNA PACZKA" OD JASIELSKICH POLICJANTÓW
10 grudnia 2018
  Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do og&o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018