poniedziałek, 20 maja 2019, imieniny: Anastazy, Bazyli
Artykuły
Jasło : DZIEŃ DZIECKA Z POLICJANTAMI
08 czerwca 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

W ostatnich dniach na terenie powiatu jasielskiego odbyło się wiele spotkań i pikników z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Aby uatrakcyjnić i umilić dzieciom ich święto, organizatorzy zapraszali do udziału przedstawicieli różnych instytucji czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców. Policjanci wykorzystali tą okazję do przypomnienia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ostatnie dni na terenie powiatu jasielskiego obfitowały w spotkania w szkołach oraz osiedlowe pikniki z okazji obchodów Dnia Dziecka. Dla organizatorów tych przedsięwzięć, głównym, a zarazem najważniejszym celem, było sprawienie dzieciom, jak najwięcej radości. Policjanci z jasielskiej komendy, zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną, a także dzielnicowi z terenu powiatu jasielskego, chętnie korzystali z zaproszeń i uczestniczyli w piknikach. Była to dla nich dogodna okazja by przypomnieć dzieciom o bezpieczeństwie na drodze, a także przestrzec przed zagrożeniami w kontekście zbliżających się wakacji. 

Udział funkcjonariuszy z pewnością sprawił najmłodszym wiele radości. Policjanci zaprezentowali uczestnikom pikniku sprzęt, który wykorzystują w służbie. Dzieci mogły także z bliska oglądnąć motocykle i radiowozy oraz usiąść za kierownicą i włączyć sygnały dźwiękowe. Wszyscy mogli przymierzyć elementy wyposażenia funkcjonariuszy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Niewiątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji był policyjny patrol konny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który pojawił się na pikniku w gminie Brzyska.  

Policjanci z jasielskiej komendy wręczali także najmłodszym odblaskowe przywieszki pozyskane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaśle w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli.  pw

 

 

Liczba odsłon: 896


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Maria Kurowska na uroczystościach odpustowych w Dębowcu
18 maja 2019
19 maja 2019 roku w bazylice mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu odbyły się ur..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019