poniedziałek, 26 lutego 2024, imieniny: Aleksander, Dionizy
Artykuły
Jasło : Bajkowo i świątecznie
01 grudnia 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Rękodzieło artystyczne, ozdoby, produkty regionalne, pomysły na prezenty, świąteczna muzyka, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy będą czekać na tych, którzy 9 i 10 grudnia br. przyjdą na jasielski rynek. W tym czasie odbywać się będzie Świąteczny Jarmark Produktów Lokalnych.

W trakcie dwudniowego kiermaszu, oprócz stoisk oferujących bożonarodzeniowe stroiki, kartki, bombki, wyroby rękodzielnicze, odbędą się konkursy, animacje i zabawy. Ten niezwykły, grudniowy weekend przeniesie wszystkich odwiedzających rynek do krainy świąt, magii i czarów.

Zadbają o to m.in. znana już doskonale jaślanom Estrada Tyska, brzmiąca tajemniczo i egzotycznie Nam Tara Artists, grupa Fireshow, artyści krakowscy, soliści Jasielskiego Domu Kultury, wielopokoleniowy zespół Pieśni i Tańca Jaślanie i Mali Jaślanie oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

Będzie barwnie, wesoło, tradycyjnie i kolorowo. A przede wszystkim bardzo świątecznie. Działający od 2013 roku Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie i Mali Jaślanie, podczas sobotniego kiermaszu zaprezentuje obrzędy Podgórza, nawiązujące do tradycji Bożego Narodzenia. Po nich, w świątecznym klimacie przygrywać będzie Miejska Orkiestra Dęta. A na zakończenie soboty, Teatr Ognia Nam Tara Artists opowie historię o Świętym Mikołaju, który roznosząc prezenty zostaje zauważony przez domowników.

Niedziela to ciąg dalszy jarmarku, piosenek, konkursów, zabawy i animacji. Ale także edukacji. Pracownicy Muzeum Regionalnego opowiedzą o tradycji ludowej Bożego Narodzenia, o obrzędach z nim związanych, przygotowaniach do świąt i zwyczajach. A wieczorem, kolejne gorące przedstawienie. Tym razem w wykonaniu grupy Fireshow, w którym głównymi bohaterami będą świąteczne elfy.Przez dwa dni odwiedzającym jasielski rynek towarzyszyć będą soliści Jasielskiego Domu Kultury z zimowymi piosenkami, karuzela dla najmłodszych, warsztaty plastyczne, podczas których będzie można wykonać oryginalne opakowania na prezenty i zrobić pamiątkowe zdjęcie w świątecznej fotobudce.

Na Świąteczny Jarmark Produktów Lokalnych zapraszają organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Jaśle. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

JDK

Liczba odsłon: 1003


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dziesiątki osób na szlaku z Folusza na Magurę Wątkowską
25 lutego 2024
W otulinie Magurskiego Parku Narodowego leży wieś Folusz. Miejsce te jest odwiedzane przez turyst&oa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024