poniedziałek, 20 sierpnia 2018, imieniny: Jan, Sabina
Artykuły
Jasielskie wina docenione za granicą
08 czerwca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Pięć medali przywiozły ze sobą jasielskie winnice z międzynarodowego konkursu „Vino Sirava” odbywającego się na Słowacji.

Organizowany w tym roku po raz trzeci konkurs win na słowackiej Szirawie ma na celu porównanie trunków produkowanych w tym regionie geograficznym.

Przedstawione do oceny wina pochodziły z pięciu sąsiadujących ze sobą państw tj. Słowacji, Czech, Polski, Ukrainy i Węgier. W szranki stanęło 49 producentów. Jury konkursu miało sporo pracy oceniając w sumie około 200 próbek. Prezentowany przez reprezentację Polski poziom okazał się bardzo wysoki, gdyż każde ze startujących win wróciło do Jasła z medalem.

Najwyższe podium i złoty medal przyznano winnicom Dwie Granice i Źródło, winnica Vanellus zdobyła srebro i brąz z kolejnym winem z Dwóch Granic.

Organizatorzy konkursu nie byli zaskoczeni wynikami osiągniętymi przez polskie wina, gdyż już w poprzednim roku jasielskie winiarnie sięgnęły po najwyższe podium. Podkreślają za to chęć bliższej współpracy z naszymi winiarzami, którzy zaczynają być postrzegani jako profesjonaliści potrafiący wycisnąć z winogron co najlepsze. Już mamy nadzieję na kolejne medale w przyszłych edycjach cieszącego się coraz większą popularnością w tej części Europy konkursu. A winom i ich producentom gratulujemy.

 

JSW

 

Liczba odsłon: 1093


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wojciech Kras kandydatem PIS-u na wójta Gminy Skołyszyn, a Wojciech Piękoś chce być wójtem Gminy Jasło
20 sierpnia 2018
Wczoraj w Warzycach koło Jasła odbyły się Dożynki Gminy Wiejskiej Jasło. W dożynkach wzięła między i..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018