środa, 26 stycznia 2022, imieniny: Paulina, Polikarp
Artykuły
Jasielska Straż Miejska pomaga walczyć z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze dowożą jedzenie osobom, które przebywają na kwarantannie
26 listopada 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Decyzją Wojewody Podkarpackiego od 12 października br. Straż Miejska w Jaśle ponownie została podporządkowana policji i znowu ma się skupić głównie na walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od tego dnia funkcjonariusze zajmują się m.in egzekwowaniem nakazów i obostrzeń związanych z epidemią, jak również udzielają pomocy osobom przebywającym na kwarantannie czy w izolacji.

We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej  funkcjonariusze pomagają dowozić żywność osobom będącym w kwarantannie domowej  lub przebywającym w izolacji. W paczce przygotowanej przez MOPS jest  m.in. chleb, mleko, makaron, płatki śniadaniowe, olej, cukier, soki, woda, mąka,  puszki, przeciery pomidorowy, włoszczyzna i wiele innych rzeczy z których można przez kilka dni przygotowywać sobie posiłki. W paczkach znajdują się również środki czystości i  higieny osobistej.

Dostarczenie  produktów żywnościowych nie wymaga bezpośredniego kontaktu, dlatego też strażnicy zanim zostawią pod drzwiami paczkę dzwonią do osoby objętej kwarantanną informując, że zaraz ją dostarczą. Po zostawieniu paczki pod drzwiami oddalają się na bezpieczną odległość i dopilnowują, żeby żywność została natychmiast odebrana przez właściwą osobę. Podczas tych działań strażnicy zachowują szczególne środki ostrożności. 

Informujemy, że w związku z zaangażowaniem w działania mające na celu powstrzymanie zagrożenia epidemicznego, interwencje o niższym priorytecie będą realizowane w miarę posiadanych sił i środków. Najwyższy priorytet zachowują zgłoszenia dotyczące ratowania życia i zdrowia ludzkiego oraz inne, wymagające naszej natychmiastowej reakcji. Czas realizacji zgłoszeń o innym charakterze może się wydłużyć. Stąd prosimy o wyrozumiałość.

Uwaga! Przypominamy, że każdy, kto jest objęty kwarantanną, musi pamiętać, że absolutnie nie wolno wychodzić mu z domu!

SM Jasło 

Liczba odsłon: 924


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich
26 stycznia 2022
Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych ora..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022