poniedziałek, 17 grudnia 2018, imieniny: Florian, Jolanta
Artykuły
IX Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle - Wieczór z dreszczykiem
14 listopada 2017 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Dwie interesujące, a co najważniejsze po mistrzowsku zagrane jednoaktówki miała przyjemność obejrzeć w poniedziałek, 13 listopada br., publiczność IX Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle. Widzowie docenili fenomenalne aktorstwo nagradzając występujących owacją na stojąco.

Pierwszy spektakl: „Pojedynek - zabawa w detektywa” na podstawie sztuki Antoniego Shaffera, to - jak mówiła Helena Gołębiowska, wicedyrektor JDK, zapraszając jasielskich wielbicieli teatru na „wieczór z dreszczykiem” - błyskotliwy thriller, świetnie napisany, który daje ogromne możliwości interpretacyjne i warsztatowe dla aktorów; to pojedynek na słowa i emocje. Zmierzyły się w nim dwie znakomitości sceniczne: Błażej Peszek (zagrał młodego aktora Milo Tindla) i jego ojciec Jan Peszek (w roli doświadczonego pisarza Andrewa Wyke), dając popis genialnej gry aktorskiej.

W drugiej sztuce, tragifarsie „Nie strój zdobi nieboszczyka” Herberta Bergera, do obu panów Peszków (Błażej zagrał listonosza i policjanta, Jan - fryzjera Kurta, który wcielił się w zmarłą panią Wirth) dołączyła Katarzyna Krzanowska w roli żony Kurta, opiekunki nieboszczki. We trójkę stworzyli świetny spektakl pokazujący do czego - gdy nadarzy się okazja - może być zdolny człowiek uchodzący za przeciętnego poczciwinę.

Obydwie sztuki wyreżyserował Błażej Peszek. Obydwie nie tylko rozbawiły publiczność, ale i wywołały dreszczyk grozy oraz zasiały ziarnko niepewności, zmuszając do zastanowienia, co tak naprawdę tkwi w człowieku, czy każdy ma jakąś mroczną stronę, czego potrzeba, by dała ona o sobie znać i co z tego wynika?

W ramach IX Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle, których organizatorem jest Jasielski Dom Kultury, a partnerami: Miasto Jasło, PGNiG oraz LOTOS SA. odbędą się jeszcze dwa przedstawienia: „Rewizor” (w niedzielę, 19 listopada) oraz balet „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” (w sobotę, 2 grudnia br.).

 

JDK - st

Liczba odsłon: 737


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Uważaj na kieszonkowców
20 grudnia 2018
    Świą teczny sezon zakupowy w pełni. Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, poś..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018