wtorek, 27 lutego 2024, imieniny: Anastazja, Gabriel
Artykuły
IV Zawody Rowerowe o Puchar Starosty Jasielskiego w Umieszczu
24 października 2023 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

02 października w Umieszczu odbyły się IV Zawody Rowerowe o Puchar Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia. Liczba uczestników w tegorocznej edycji liczyła ponad 100 osób.

Celem zawodów była popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, promowanie zdrowego trybu życia i rozwoju aktywności fizycznej oraz integracja środowiska szkolnego. W sześciu kategoriach wiekowych odbyło się łącznie 28 startów na dystansach adekwatnych do wieku uczestników. Najmłodsi zawodnicy mieli 3 lata, najstarsi uczniowie klas ósmych 14 lat. Na trasie młodzi kolarze rywalizowali w pocie czoła i co najważniejsze w duchu fair play. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze i każdy mógł czuć się zwycięzcą. Po zakończeniu wyścigów cały peleton przejechał pod budynek Szkoły Podstawowej w Umieszczu, gdzie czekał na nich ciepły posiłek.

Po podsumowaniu wyników wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody i upominki rzeczowe. Nagrody wręczali  Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym Jan Muzyka oraz Dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Umieszczu Jolanta Żebracka.

Organizatorem zawodów były Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu, Stowarzyszenie „Krainy Wiedzy” w Umieszczu.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów dla: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Szkolne Kasy Oszczędności PKO BP, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Umieszczu, Ochotnicza Straż Pożarna w Umieszczu, Szpital Specjalistyczny w Jaśle.

 

Liczba odsłon: 757


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kto z Jasła i powiatu jasielskiego otrzymał dotacje na remont zabytków
27 lutego 2024
Rząd Donalda Tuska przeznacza środki na renowację obiektów zabytkowych. Poniżej przedstawia..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024