niedziela, 15 grudnia 2019, imieniny: Celina, Ignacy
Artykuły
Inwestycja w Jaśle idzie "jak krew z nosa" - Czy pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaśle zapomnieli, że na wycinką drzew potrzebne jest zezwolenie ?
12 sierpnia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Przy ul. Śniadeckich w Jaśle trwają prace przy budowie boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią.  Na ten cel przeznaczono środki z budżetu Miasta Jasła w kwocie niemal 3,5 mln złotych.

Jasło - Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią 

Prace na budowie idą " jak krew z nosa". Wszystko to spowodowane jest tym, iż jasielska władza oddała wykonawcy plac budowy bez uzyskanego wcześniej zezwolenia na wycinkę  rosnących w miejscu budowanego boiska dębów  oraz sosen.  Czyżby włodarze Jasła nie zauważyli, że tam gdzie mają biegać piłkarze rosną drzewa, które trzeba usunąć, po wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia na ich wycinkę. Czy rosnących drzew nie widziała osoba odpowiedzialna za sport  w Jaśle?

Jasło - Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią 

Obecnie nie możemy w pełni realizować inwestycji, gdyż rosnące drzewa uniemożliwiają rozciągnięcie taśmy i  prowadzenie niwelacji terenu - powiedział mi jeden z pracowników firmy realizujacych inwewstycje. 

Jasło - Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią 

Dziwny to widok, kiedy na budowie widać ciężki sprzęt - koparki i  obkopane korzenie drzew. Dopiero teraz MOSiR  zwrócił się do Starosty Jasielskiego o wydanie zezwolenia na wycinkę drzew. O co by było, gdyby tak Starosta Adam Pawluś odmówił wydania zezwolenia na ich wycinkę? 

Jasło - Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią 

Inwestorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle. Całkowita wartość zamówienia opiewa na kwotę  ponad 3,4 mln  zł. Wykonawcą robót jest Tomasz KlAT ADA LIGHT Sp. z o. o. 

Nowe boisko ze sztuczą nawierzchnią będzie o wym. 100 x 64 metry z drenażem. Powstaną nowe furtki wejściowe i bramy. Cały obiekt będzie oświetlony lampami typu  LED umieszczonymi na  6 masztach.

Mamy nadzieję, że Starosta Jasielski Adam Pawluś w krótkim czasie wyda decyzję na wycinkę drzew, a prowadzenie inwestycji dla "jasielskich włodarzy" nie okaże się za trudne. 

Co w sprawie drzew mówi Agata Koba

- Wniosek o uzyskanie zezwolenia na usuniecie drzew kolidujących z inwestycją budowy boiska treningowego przy ul. Śniadeckich został złożony 31 lipca br. do Starosty Jasielskiego.

Natomiast odnosząc się do zapytania dot. drzewa cyt. „które zostało już usunięte”, informujemy, że drzewo to uległo naturalnemu powaleniu, o czym zostaliśmy poinformowani przez inspektora nadzoru (skan pisma w załączeniu).

W związku z powyższym zlecono usuniecie drzewa w trybie art.83f ust.1 pkt 14 lit. a oraz art.83f ust.2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2018 r. poz.1614 ze zm.) - poinformowała nas Agata Koba, Rzecznik Prasowy Urząd Miasta w Jaśle.

S.G. 

Liczba odsłon: 2473


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Wieśniak z Jasła  |  piątek, 16 sierpnia 2019 20:04
Starosta wyda szybko decyzje, a to najlepszy dowcip.
2 tygodnie, a kampania się dopiero rozpędza. P. Pawluś nie miał czasu na wiele rzeczy, które powinien był dawno zrobić i decyzji do podjęcia, a tego nie zrobił, może 1 na 4 lata, czyli w kampanii coś zrobią, choć jak napisane PiS jaślan nie musi kupować i nic robić i tak ich wybiorą wieś. Wieś to stan umysłu a nie miejsce urodzenia czy zamieszkania.
#2  ~Klient  |  poniedziałek, 12 sierpnia 2019 20:43
Komentarz nie na temat
#3  ~Smutne  |  poniedziałek, 12 sierpnia 2019 15:45
Codziennie nowy news o czyjejś nieudolności i zaniedbaniach. No cóż najważniejsze że szef zadowolony:-)
#4  ~Obserwator  |  poniedziałek, 12 sierpnia 2019 13:42
Jedyny portal który mówi prawdę o naszym "burmistrzu". Przy takim gospodarowaniu miastem to powinno się go raczej wójtem nazywać.
#5  ~Andrzej  |  poniedziałek, 12 sierpnia 2019 13:16
Komentarz nie na temat
#6  ~ccc  |  poniedziałek, 12 sierpnia 2019 12:25
Kto w Jaśle odpowiada za sport???????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Poświęcony odcinek drogi z Kołaczyc do Brzysk - Kolejna droga zmodernizowana przez Adama Pawlusia
14 grudnia 2019
 Dziś  14 grudnia br. (sobota) w Kłodawie odbyło  się uroczyste przekazanie do użytko..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019