poniedziałek, 08 sierpnia 2022, imieniny: Cyryl, Emil
Artykuły
Instalacja cieniowa: w trosce o naturę
09 listopada 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Już 14 listopada br. o godz. 17.00 przed jasielskim Domem Kultury, mieszkańcy Jasła będą mogli uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu „Cienie antropocenu”. Ten wyjątkowy projekt społeczno - artystyczny poświecony jest wymierającym - na skutek działalności człowieka - gatunkom zwierząt i roślin. W jego ramach powstają instalacje-cienie prezentowane m.in. w przestrzeni publicznej.

 

Na projekt składają się formy rzeźbiarskie, które odpowiednio podświetlone, tworzą cień na drugim planie. Jest to nawiązanie do znanego w różnych kulturach teatru cieni. Obrazom towarzyszą czasem dźwięki albo teksty.

Organizatorem projektu jest kolektyw artystyczny „Cienie antropocenu” WMA, a współorganizatorami są: Fundacja Horb, Jasielski Dom Kultury, Fundacja na Rzecz Kultury „WALIZKA”. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

 

 

 

(jdk)

 

Liczba odsłon: 940


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022