środa, 26 stycznia 2022, imieniny: Paulina, Polikarp
Artykuły
Inauguracja 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego
05 października 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

3 października 2020 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury mali jaślanie wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystej inauguracji 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. 

Dzieci, wstępujące w tym roku w szeregi studentów Juniwersytetu, wysłuchały studenckiej pieśni „Gaudeamus igitur”, złożyły uroczyste ślubowanie oraz odebrały indeksy, plecaczki i kolorowe koszulki. Wszyscy zebrani obejrzeli również spot promujący Juniwersytet, w którym wystąpili studenci biorący udział w zajęciach we wcześniejszych latach..

W krótkim przemówieniu Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech podkreśliła, że miasto dba o swoich mieszkańców w wielu dziedzinach życia. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest promowanie nauki, m. in.  poprzez realizację programu „Jasło Miasto wiedzy”.  Organizując zajęcia Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego miasto stara się zapewnić małym jaślanom różnorodne i nietypowe formy zdobywania wiedzy z różnych dziedzin. Dzięki zajęciom na Juniwersytecie dzieci mają możliwość poznawania świata nauki, rozwijania zainteresowań oraz odkrywania swoich pasji, z którymi być może zechcą związać swoją przyszłość. 

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle Dorota Woźnica, zaznaczyła, że bardzo się cieszy z możliwości realizacji kolejnej edycji zajęć Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.  Omówiła szczegóły dotyczące organizacji i przebiegu spotkań, zachęciła do korzystania z Juniwersyteckiej Biblioteczki, która została przygotowana specjalnie z myślą o potrzebach małych studentów, oraz życzyła najmłodszym radości z udziału w nowych naukowych przygodach. 

Tegoroczne spotkania będą się odbywać w 5 grupach (po jednej grupie 6-latków , 7-latków, 8-latków, 9-latków i połączona grupa 9- i 10-latków), a będzie je organizowała, tak jak w zeszłym roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Pierwsze merytoryczne zajęcia Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędą się 17 października 2020.  

Foto: Urząd Miasta Jasła, MBP Jasło

Liczba odsłon: 922


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich
26 stycznia 2022
Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych ora..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022