niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
II Festiwal Musica Classica: Koncert papieski
01 czerwca 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Koncert papieski był drugim z trzech, organizowanym w ramach II Festiwalu Musica Classica. Wydarzenie miało miejsce w Jasielskim Domu Kultury 28 maja br. Na scenie, w sali widowiskowej wystąpili: orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle I i II st. w Jaśle pod batutą Piotra Dudy, soliści i recytatorzy JDK oraz zaproszeni goście.

– Idea tego Festiwalu ma na celu rozpowszechnianie muzyki klasycznej, ale nie tylko. Termin „klasyczny” odnosi się również do czegoś tradycyjnego, ogólnie powszechnego, standardowego, a nawet wzorowego. Chcielibyśmy, aby muzyka, która rozbrzmiewać będzie w ramach Festiwalu stała się klasyczna w pełnym tego słowa znaczeniu – mówił witają gości Mateusz Gałuszka, dyrektor artystyczny wydarzenia.

Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi II oraz recytację jego poezji, jak również twórczości księdza Jana Twardowskiego. Na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili soliści, uczęszczający na zajęcia wokalne do Ewy Grzebień, instruktorki ds. muzyki w JDK oraz zaproszeni goście: Aleksandra Tocka, Karolina Polak, Natalia Spólnik, Aleksandra Wietecha, Paulina Pawluś, Jan Baciak, Mikołaj Majda. Natomiast recytatorów: Natalię Żegleń, Zuzannę Bernacką i Jonatana Maciejowskiego przygotowała Helena Gołębiowska, dyrektor JDK.

Trzeci, ostatni koncert w ramach II Festiwalu Musica Classica odbędzie się 5 czerwca w koście pw. Św. Marcina w Szebniach. Tym razem będzie to koncert muzyki kameralnej w wykonaniu dr. hab. Piotra Lato, klarnecisty, kierownika Katedry Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz akordeonisty i kompozytora dr. Macieja Zimki z tej samej Katedry.

Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miasta w Jaśle oraz Urząd Gminy Jasło, natomiast współorganizatorami: Jasielski Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I st., Prywatna Szkoła Muzyczna I i II st. II Festiwal Musica Classica sponsorują: Bank Spółdzielczy w Bieczu oddział w Jaśle, Techprofbud oraz Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle.

 

jdk

 

Liczba odsłon: 736


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022