poniedziałek, 08 sierpnia 2022, imieniny: Cyryl, Emil
Artykuły
Hojność posłanki Marii Kurowskiej z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry nie zna granic
05 czerwca 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Hojność posłanki Marii Kurowskiej z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry nie zna granic. Tym razem przekazała wójtowi gminy Osiek Jasielski Andrzejowi Stachurskiemu promesę na kwotę 300 000 złotych.

Zdj. UG Osiek Jasielski 

W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy w Osieku Jasielskim uczestniczył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Osieku Jasielskim Daniel Socha, Komendant Gminny Oddziału Gminnego Związku OSP w Osieku Jasielskim Józef Jurusik oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Załężu Stanisław Zoła.

Kwota 300 000 złotych przekazana przez Marię Kurowską jest dotacją celową na zakup używanego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Załęże.

Zdj. UG Osiek Jasielski

Dzięki Solidarnej Polsce, strażacy ochotnicy dostali wiele uprawnień, które do tej pory przysługiwały jedynie strażakom zawodowym. Nowa ustawa o ochotniczych strażach pożarnych zapewnia strażakom ochotnikom dodatkowe szkolenia ale także środki z budżetu państwa na funkcjonowanie OSP. 

Zdj. UG Osiek Jasielski

Każdy strażak, który przesłuży 25 lat, a w przypadku kobiet 20 lat, po przejściu na emeryturę od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzyma 200 złotych dodatku do emerytury.  Ponadto strażacy zostali objęci ubezpieczeniem przez co mogą ubiegać się o odszkodowanie w przypadku wypadków oraz innych zdarzeń w trakcie akcji.

Z budżetu państwa strażacy ochotnicy mogą przejść  darmowe szkolenia, w tym szkolenia na prawo jazdy kategorii C oraz różnego rodzaju kursy specjalistyczne.

Praca strażaków ochotników jest niezbędna i konieczna. Wskazanym i celowym jest więc utrzymywanie OSP w gminach  z uwagi na czas dojazdu strażaków zawodowych z PSP  w Jaśle,  w przypadku wystąpienia pożaru, wypadku drogowego oraz innego zagrożenia miejscowego. 

Red. 

 

Liczba odsłon: 2019


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Lukaszenka  |  wtorek, 07 czerwca 2022 09:18
no wot tak nasze redaktory toże piszut - eta Polsza ili Belarus?
#2  ~Niewazne  |  poniedziałek, 06 czerwca 2022 23:07
Nie ważne zakład są pieniądze ważne że na dobry cel myślę że wspomaganie strażaków OSP jest bardzo ważne a im mają lepszy sprzęt tym lepiej trafia do każdego z nas z pomocą ludzie szanujmy się nawzajem po co tyle złych słów ....
#3  ~p@  |  wtorek, 07 czerwca 2022 00:32
To ta pani razem ze swoim kolegami dało ze swojej prywatnej kasy, niby dostali podwyżki uposażenia Ale oni tylko dysponują naszymi pieniędzmi nic nie dali tylko podzielili nasze
#4  ~gg  |  poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:11
Za to synuś w radzie nadzorczej mpgk
#5  ~do Sieka  |  poniedziałek, 06 czerwca 2022 09:00
Jaki tam redaktor. Nie należy nadużywać znaczenia słów.
#6  ~oni  |  poniedziałek, 06 czerwca 2022 08:08
Szanowna Redakcjo, może trochę więcej obiektywizmu w swojej pracy. Tytuł jednoznacznie mówi, że to pani Kurowska dała pieniądze a to jest całkowite kłamstwo, te pieniądze dali wszyscy podatnicy a nie jakiś polityk.
#7  ~nikt  |  niedziela, 05 czerwca 2022 23:03
Strażacy dziękują Marii Kurowskiej - rzadziła PO i co ????????????????????
#8  ~Trex  |  poniedziałek, 06 czerwca 2022 00:30
Żenada tego portalu i tej pani również nie zna granic miasta
#9  ~n/n  |  niedziela, 05 czerwca 2022 21:53
Ilość wazeliny wciskana przez ten portal pisowskim elitom jest porażająca. Teksty w stylu "hojność nie zna granic" są żenujące. Łatwo być hojnym z cudzej kieszeni.
#10  ~Sieka  |  niedziela, 05 czerwca 2022 21:10
Redaktorze litości. Czy Pan uważa swoich czytelników kompletnych za idiotów
dając takie tytuły artykułów? Jedyne co Maryś daje to wstyd dla naszego regionu. Jak da ze swoich to wtedy napisz
#11  ~jan  |  niedziela, 05 czerwca 2022 20:06
Rząd nie ma pieniędzy- tak mówiła żelazna dama z W.Brytanii. Te 300 000 to pieniądze podatników . Zapamiętaj Panie Administratorze
#12  ~wyborca  |  niedziela, 05 czerwca 2022 17:38
Nieważne skąd pochodzą pieniądze wręczone przez Panią Poseł Marię Kurowską. Ważne jest, że potrzebująca gmina Osiek Jasielski je otrzymała. Pani Poseł to dba o nasz region, serdecznie dziękujemy Pani Mario.
#13  ~Fundusz  |  niedziela, 05 czerwca 2022 17:37
Dała ale z funduszu sprawiedliwosci ...by kupić głosy ...wyborcze te pieniązki wyprowadzone poza kontrolą parlamwntarną przeznaczone dla osób pokrzwydzonych przestępstwem...gdyby dała ze swoich???
#14  ~Fundusz  |  niedziela, 05 czerwca 2022 17:36
Dała ale z funduszu sprawiedliwosci ...by kupić głosy ...wyborcze te pieniązki wyprowadzone poza kontrolą parlamwntarną przeznaczone dla osób pokrzwydzonych przestępstwem...gdyby dała ze swoich???
#15  ~sikawka  |  niedziela, 05 czerwca 2022 14:55
zakupią używkę za 300.000 zeta czyli złom
#16  ~PSL  |  niedziela, 05 czerwca 2022 12:34
Andrzej Stachurski będzie wójtem gminy Nowy Żmigród - przyjmują zaklady, że tak będzie
#17  ~www  |  niedziela, 05 czerwca 2022 12:05
Hojność posłanki niedługo doprowadzi do 20 zł za bochenek chleba.
Tak to jest jak krajem rzadzą ekonomiczni ignoranci.
Kartonu już nawet nie ma tylko zwykły gnący się papier.
Wartość tej hojności ziższa z godziny na godzinę.
#18  ~Jim  |  niedziela, 05 czerwca 2022 11:23
Co znaczy hojność Kurowskiej?
Ze swoich oszczędności dała te 300 000 zł?

#19  ~ podziw  |  niedziela, 05 czerwca 2022 11:06
zaprawdę godne podziwu ...przekazała ze swoich, a nie z ...budżetu państwa tworzonego z naszych składek.
#20  ~ddd  |  niedziela, 05 czerwca 2022 10:22
Przy takiej inflacji , to wkrótce za 300 000 złotych wójt Stachurski kupi motorynkę a nie samochód. Chcieliście ich to macie