sobota, 06 czerwca 2020, imieniny: Dominika, Norbert
Artykuły
HISTORYCZNY PODWÓJNY AWANS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W JAŚLE DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO IGRZYSK DZIECI W MINIPIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW!!!
16 maja 2019 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

 

Pierwszy raz w historii szkoły siatkarze i kolejny raz siatkarki znalazły się w gronie 4 najlepszych szkół z województwa podkarpackiego w minipiłce siatkowej.

W poniedziałek 13.05.2019 jako pierwsze swój bój o finał wojewódzki stoczyły dziewczyny. Na wstępie mierzymy się z gospodarzem SP nr 4 Sanok i mocno dopingującą widownią. W pierwszym secie dają znać o sobie nerwy i psujemy na początku kilka zagrywek. Gra punkt za punkt i w połowie seta zaczynamy wychodzić na prowadzenie, mocne zbicia Julii Wietechy, przytomne zagrania Laury Sajdak i set I należy do nas. Wygrywamy do 16. Drugi set to festiwal udanych zagrywek w naszym wykonaniu, błędy przeciwnika i zwyciężamy do 10. W następnym meczu mierzymy się z SP Dydnia, pierwszy set pewnie wygrywamy do 12, a w drugim to prawdziwy horror. Seta zaczynamy od stanu 0:4, czas dla zespołu i odrabiamy straty. Walka całej drużyny i świetna zagrywka Anny Janas prowadzi nas do zwycięstwa i jesteśmy po raz kolejny w FINALE!!!

Dzień później o historyczny awans swoją walkę zaczynają chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. W Kańczudze w turnieju barażowym bierze udział 3 zespoły: gospodarz SP Kańczuga, SP nr 3 Leżajsk i SP nr 4 z Jasła. Pierwszy mecz wygrywamy z mistrzem województwa z roku 2018 SP nr 3 Leżajsk w stosunku 2:1. Bardzo mądra gra całego zespołu w tym meczu przybliża nas do upragnionego FINAŁU. O najwyższą stawkę toczymy bój z gospodarzem. Od początku w tym spotkaniu zespołom towarzyszą ogromne nerwy, ale to my je szybciej pokonujemy i pewnie wygrywamy pierwszego seta do 11 . W drugim secie ogromna wola walki drugiej czwórki, ale niestety przegrywamy do 16. Tie break ma zadecydować o awansie do WIELKIEGO FINAŁU. Początek to wyrównana rywalizacja oraz świetna gra w obronie Igora Kasprzyka , Michała Kusza , Mateusza Pieli i mądra gra naszego kapitana. Nerwy towarzyszą wszystkim w tym spotkaniu do końca, ale przytomne i bardzo mądre zagranie Mateusza Pieli kończy mecz i MAMY TO!!!!!!!!!!!!!!!Mówi się, że "gra się nogami i rękami, ale wygrywa głową" - to słowa Jakuba Procanina ,który po awansie po 18 latach jasielskiego zespołu do 2 ligi powiedział w jednym z wywiadów. Tak właśnie grała jasielska CZWÓRECZKA !!!!Zespół siatkarek wystąpił w składzie: Laura Sajdak, Julia Wietecha, Alicja Szopa , Paulina Bilska, Anna Janas , Oliwia Pykosz ,Wiktoria Orlof, Natalia Gomuła, Aleksandra Tęcza, Aleksandra Ziółkowska, Zespół prowadził Grzegorz Janusz a kierownikiem był Marcin Wietecha. Podziękowania dla Dominika Kowalskiego za pomoc w organizacji wyjazdu.

Zespół prowadzony przez Grzegorza Janusza wystąpił w składzie : Piotr Kulikowski, Mateusz Piela, Igor Kasprzyk , Michał Kusz, Szymon Stal, Karol Zając, Mikołaj Wójcik , Mikołaj Skuba, Jakub Kalityński, Dawid Tomaszewski a kierownikiem zespołu był jak zawsze Marcin Wietecha . Podziękowania dla pani Ilony Wojdyły za pomoc w organizacji.

G.J. 

 

Liczba odsłon: 1204


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020