niedziela, 17 lutego 2019, imieniny: Franciszek, Konstanty
Artykuły
Historyczne gry terenowe po regionie
04 lipca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 Gra terenowa poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości była tematem przewodnim naszej wyprawy, po regionie jasielskim. Zespół Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przygotował  nowoczesną wersję podchodów, tematycznych związanych z historią regionu w latach 1918 - 2018.

Dwudziestu siedmiu uczestników przewędrowało szlakiem miejsc pamięci, od Szebni, Warzyc, Nowego Żmigrodu, Desznicy, Krempnej, Teodorówki - Wzgórze 534, Rogów, poprzez Krosno kończąc swoją podróż w Targowiskach we Dworze Obodyńskich.

 Tu, przy ognisku, odbył się konkurs wiedzy o regionie i weryfikacja zdobytej wiedzy.   Gry terenowe są popularnym sposobem łączenia rozrywki z nauką.

 Uczą-bawiąc  i bawią-ucząc. W łatwy i przyjemny sposób pozwalają przyswoić wiedzę historyczną młodym ludziom i zapoznać się z tematami, które dotąd omijali szerokim łukiem. Wciągają ich też   w rozwiązywanie zadań, które wcześniej postrzegali jako nudne.    

Wspólne wędrówki są doskonałą i atrakcyjną formą zwiedzania ciekawych miejsc. Pozwalają na dotarcie do lokalnych tajemnic, legend, ciekawych zjawisk przyrodniczych, które nie są zapisane w żadnym przewodniku i mogą stać  się fascynującą przygodą.  

Czas spędzony z przyjaciółmi to coś, czego nie można kupić za żadne pieniądze świata. To wszystko sprawia, że ucząc znakomicie bawiliśmy się mimo zmęczenia, deszczu i błota.

 Dyrektor GBP składa serdeczne podziękowania Ośrodkowi Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej, Prywatnemu Muzeum Podkarpackiemu Pól Bitewnych w Krośnie,  dr Marcinowi Obodyńskiemu oraz księdzu proboszczowi Józefowi Obłój z Desznicy za niezwykłe opowieści, a Firmie Przewozowej HESTA z Jasła za  pomoc organizacyjną na trasie wędrówki.     

 GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 

 

Liczba odsłon: 1066


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~mieszkaniec  |  czwartek, 05 lipca 2018 08:35
Ja tu na fotografiach widzę dzieci z Warzyc, Bierówki, Niepli, Zimnej Wody, nie tylko z Szebni!
#2  ~mieszkaniec  |  środa, 04 lipca 2018 15:49
Gminna Biblioteka w Szebniach działa tylko w Szebniach ,Warzycach i Osobnicy a pozostałe miejscowości to co Pytanie ile na bibliotekę idzie z budżetu gminnego Gminy Jasło, jaka sprawiedliwość w tej gminie
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Jaśle podzielono pieniądze na sport - Komu, ile i na co ?
16 lutego 2019
21 klubów i stowarzyszeń sportowych otrzymało w tym roku pieniądze z budżetu Miasta Jasła. ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019