poniedziałek, 17 grudnia 2018, imieniny: Florian, Jolanta
Artykuły
Gratulacje dla Roksany Węgiel
02 marca 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Jaślanka, Roksana Węgiel, uczestniczka zajęć wokalnych w Jasielskim Domu Kultury zwyciężyła w pierwszej edycji programu muzycznego „The Voice Kids”. Gratulacje Roksanie i jej instruktorce śpiewu, Ewie Grzebień złożył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Roksana na zajęcia do JDK-u uczęszcza od czterech lat, jest laureatką wielu konkursów wokalnych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W 2016 roku otrzymała od Burmistrza Miasta Jasła Nagrodę Miasta Jasła w dziedzinie kultury, miasto wspierało również niektóre wyjazdy konkursowe dziewczynki.

Nasza 13-latka udział w „The Voice Kids”, w którym szkolona przez Edytę Górniak, traktowała jako przygodę. W ostatnim odcinku programu zaśpiewała „Purple Rain” Prince’a, „To Nie Ja” Edyty Górniak i swój pierwszy utwór „Żyj”, który powstał przy współpracy z Juliuszem Kamilem.

Roksana otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 40 tysięcy złotych i kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

To już kolejna osoba z Jasła, której zdolności wokalne zostały zauważone. Warto przypomnieć jeszcze kilka innych nazwisk: Michał Szpak, Mateusz Mijal, Ralph Kamiński, Marlena Szpak, Anna Szafraniec, Anna Gorajska czy Aleksandra Tocka z big bandem Jass Brass Consort.

 

Urząd Miasta w Jaśle

 

 

 

Liczba odsłon: 1824


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~niebieski  |  sobota, 03 marca 2018 17:09
rzeknę po amerykańsku "WOW"
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Droższe śmieci w gminie Dębowiec - 20 złotych w Dębowcu, a 15 złotych od osoby w Krempnej
15 grudnia 2018
Radni Rady Gminy Dębowiec podjęli uchwałę w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018