czwartek, 21 lutego 2019, imieniny: Eleonora, Feliks
Artykuły
Głos protestu przeciwko patologiom w środowisku Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle - napisał do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego były Starosta Jasielski
27 września 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jest to głos protestu przeciwko patologiom w środowisku Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle – napisał do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego były Starosta Jasielski Mariusz Sepioł.

Mariusz Sepioł - radny Radu Powiatu Jasielskiego, były Starosta Jasielski 

Były Starosta Jasielski, obecny radny Rady Powiatu Jasielskiego, pełnomocnik PIS w gminie Skołyszyn -  Mariusz Sepioł złożył rezygnację z członkowstwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Członek PIS-u Mariusz Sepioł o rezygnacji powiadomił Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. W przesłanym piśmie napisał, że jest to głos protestu przeciwko patologiom w środowisku PIS w Jaśle , a patologie te, to manipulacje, knowania, pomówienia i prowokacje realizowane z inspiracji czołowych postaci Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle. "Każdy kto nie wspiera tego układu zamkniętego jest eliminowany z życia społecznego, a często stosowaną metodą są szykany w miejscu pracy, czego osobiście doświadczyłem" – napisał Mariusz Sepioł.

 

Poniżej publikujemy treść pisma skierowanego przez Mariusza Sepioła do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego  

 

Mariusz Sepioł                                                                 Jasło 2018.09.13

Rada Powiatu w Jaśle,

pełnomocnik

PiS w gm. Skołyszyn

 

 

Sz. P. Jarosław Kaczyński

Prezes Prawa i Sprawiedliwości

 

Szanowny Panie Prezesie

 

Informuję, że rezygnuję z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości i z funkcji pełnomocnika gminnego PiS.

 

Moja decyzja jest głosem protestu przeciwko patologiom w środowisku PiS w Jaśle i brakiem reakcji władz PiS. Te patologie to manipulacje, knowania, pomówienia i prowokacje realizowane z inspiracji czołowych postaci Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle. Każdy, kto nie wspiera tego układu zamkniętego jest eliminowany z życia społecznego, a często stosowaną metodą są szykany w miejscu pracy, czego osobiście doświadczyłem.

Wcześniej wielokrotnie opisywałem w moich pismach liczne nieprawidłowości w ośrodkach władzy lokalnej działającej tylko i wyłącznie dla korzyści ludzi z własnego kręgu towarzysko - rodzinnego.

Działałem w PiS od 2007 roku, gdy ta partia miała kilkuprocentowe poparcie. Aktywnie uczestniczyłem w wiecach, zjazdach programowych na różnych szczeblach, spotkaniach programowych, spotkaniach z mieszkańcami tworząc pozytywny wizerunek PiS na Podkarpaciu. Teraz odchodzę z PiS w proteście i buncie przeciw niegodziwości w postępowaniu władz tej partii, nie zważając na to, że w skali kraju PiS dominuje z kilkudziesięcioprocentowym poparciem.

W przypadku powiatu jasielskiego układ w samorządach pod różnymi nazwami trwa przy władzy od wielu lat, a nasz teren w porównaniu z innymi powiatami odstaje, jeśli chodzi o wymierne wskaźniki gospodarcze. Dość wspomnieć o wykluczeniu komunikacyjnym Jasła i jego tragicznymi konsekwencjami dla rozwoju regionu.

Program głoszony przez PiS odpowiadał mi, dlatego byłem członkiem Prawa i Sprawiedliwości jednak z powodu wspomnianego na wstępie braku oceny przez władze PiS działalności osób niszczących idee PiS nie mogę nadal działać w tym otoczeniu.

Panie Prezesie trwająca walka polityczna w powiecie jasielskim to w istocie spór pomiędzy światem wartości, patriotyzmu i honoru, który reprezentuję razem z wieloma ludźmi trzeźwo i właściwie oceniającymi sytuację w Jaśle a światem obłudy, cwaniactwa, prywaty, złych układów, korupcji, zastraszania i poddaństwa.

z poważaniem

Mariusz Sepioł

Radny Rady Powiatu w Jaśle

do wiadomości:

-Marszałek Marek Kuchciński – Prezes Zarządu Okręgowego PiS

-Poseł Piotr Babinetz – wiceprzewodniczący Zarządu Okręgowego PiS

-Krzysztof Sobolewski – szef komitetu wykonawczego PiS

-Witold Lechowski – pełnomocnik PiS w powiecie jasielskim

 

Mariusz Sepioł stwierdził, że kilka dni po złożeniu przez niego rezygnacji z pełnionych funkcji w Prawie i Sprawiedliwości, z PIS-u wystąpiła niemal połowa członków Koła PiS w gminie Skołyszyn.

Stanisław Grzywacz

 

 

 

Liczba odsłon: 5168


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Wiciu  |  piątek, 28 września 2018 20:53
Ten gość to wyjątkowo cyniczny i wyrachowany gracz. Prowadzi tzw. negatywną kampanię, dla niewtajemniczonych definicja: "Kampania negatywna – taktyka polega na dyskredytacji przeciwnika politycznego oraz podważanie jego wiarygodności w oczach wyborców. Tego rodzaju taktyka zakłada atak na określone środowisko lub osobę, cechy osobowe kontrkandydata, jego zachowanie lub na głoszone przez niego poglądy. Zdarza się również, że często porusza się publicznie sprawy prywatne kontrkandydata i jego rodzinę, przedstawiając ją w negatywnym świetle".
To cała prawda. PRZESTRZEGAM PRZED TYM GOŚCIEM.
#2  ~observere  |  piątek, 28 września 2018 12:18
Wypowiedzi pana Baniaka w obecnej sytuacji,nie zasługują na wiarę.Próbował "podpiąć" się pod Radę Miasta,ale tu sytuacja nie pewna,jeśli chodzi o wybór burmistrza.W Starostwie bardziej klarownie to wygląda,więc mniej ryzykuje,a Starosta nie pochodzi z bezpośrednich wyborów. Co? Cool
#3  ~jaslak  |  piątek, 28 września 2018 08:50
Ludzie, ale wy jesteście ślepi. Odpowiedzialnym za zgłaszanie list był Babinetz z Krosna i tyle w temacie.
#4  ~Do IdP  |  czwartek, 27 września 2018 21:57
Nie było innych partii i teraz nie ma. Lepiej spytać ile było partii u posła B. Rzońcy bo było naprawdę dużo!
#5  ~Antek  |  czwartek, 27 września 2018 21:52
Panie Sepioł, co Pan nam wyborcom ma do zaoferowania, bo do tej pory tylko o innych. Zgadzam się z Wiciem w 100 procentach.
#6  ~bezpartyjny  |  czwartek, 27 września 2018 21:13
Brawo dla Pana za odwagę bo z sekty trudno jest się wyrwać. Ale najgorsze to przed Panem.
#7  ~Maria  |  czwartek, 27 września 2018 21:08
Czy to prawda, że Prezes Kaczyński po występach Alicji z Kogutem i Bogdana z Pikulem już dzisiaj postawił szlaban w ich starcie w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych?
#8  ~IdP  |  czwartek, 27 września 2018 20:42
Ktora to juz partia Panie Sepiol. Aldony Kameli Sowinskiej sie Pan radzil (Inicjatywa dla Polski). Kariera sie skonczyla trzeba uciekac. Dobrze,ze tacy ludzie odchodza z PiS.
#9  ~glen  |  czwartek, 27 września 2018 20:04
O mnie to wybiorą, jestem odpowiedzialny. Sam napiszę jakieś fajne pismo o innych. O MNIE NIC, BO JESTEM ODPOWIEDZIALNY.
#10  ~Jaślanin  |  czwartek, 27 września 2018 19:51
Drogi Wiciu. Ten gość ma bardzo łatwe zadanie jeśli jego kampania ma być "negatywna" tak jak napisałeś. Wystarczy, że będzie mówił prawdę o wpływowych osobach z Jasielskiego PiSu, prawda o nich nie jest pozytywna, oraz jak to się mówi, zawszę się obroni. Pozdrawiam.
#11  ~Wiciu  |  czwartek, 27 września 2018 18:57
Ten gość to wyjątkowo cyniczny i wyrachowany gracz. Prowadzi tzw. negatywną kampanię, dla niewtajemniczonych definicja: "Kampania negatywna – taktyka polega na dyskredytacji przeciwnika politycznego oraz podważanie jego wiarygodności w oczach wyborców. Tego rodzaju taktyka zakłada atak na określone środowisko lub osobę, cechy osobowe kontrkandydata, jego zachowanie lub na głoszone przez niego poglądy. Zdarza się również, że często porusza się publicznie sprawy prywatne kontrkandydata i jego rodzinę, przedstawiając ją w negatywnym świetle".
To cała prawda. PRZESTRZEGAM PRZED TYM GOŚCIEM.
#12  ~Q...m  |  czwartek, 27 września 2018 16:08
To robota sitwy Ali i Bogdana oraz innych
#13  ~a.lechowski  |  czwartek, 27 września 2018 15:51
Nie do prezesa ale do prokuratora pisz.
#14  ~a.lechowski  |  czwartek, 27 września 2018 15:48
Nie burmistrze nie radni tylko my mieszkańcy jesteśmy w stanie zmieniać naszą rzeczywistość. Większość z nas rozbudzi się z politycznego letargu dopiero przy wyborczej urnie. Przespaliśmy czas rejestracji komitetów, zakładania list zbierania podpisów, zdaliśmy się na innych aby przypadkiem nie wyjść na idiotów a my nie tylko jesteśmy idiotami ale jesteśmy wielkim stadem baranów przeznaczonym do strzeżenia a na końcu na rzeż. To co piszemy świadczy tylko o nieznajomości prawa i zasad jakimi rządzi się demokracja. Wiara w wszechmoc sekretarzy i nasza naiwność w to że za nas i za nasze podatki zrobią nam lepiej to idiotów sen.
Ps. Kserówka, podpisz i do adresata. pozdrawiam.

Adres: Jasło dn. 2018-09-26

Do
Prokuratura Rejonowa w
Jaśle

ZAWIADOMIENIE
O podejrzeniu popełnienia przestępstwa-wykroczenia wyborczego.

Na podstawie art. 304 § 1 k.p.k. zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa-wykroczenie wyborczego w dniu od (w przybliżeniu)2018-08-28 do 2018-09-16 w Jaśle. Polegające na celowym i zamierzonym wprowadzeni błędów i zafałszowań w danych osobowych (miejsce zamieszkania, nr. Pesel-u, nr. Domu-mieszkania. daty urodzenia i innych) wyborców popierających kandydatów na-pod listami kandydatów na radnych i burmistrza z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Jaśle. Sprawcy mieszkają na terenie Jasła i są mi bliżej nie znani.

Uzasadnienie

Celem tych osób było i jest niedopuszczenie do zarejestrowania wyżej wymienionych list kandydatów na radnych i burmistrza z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Jaśle co uniemożliwia tym kandydatom prawa kandydowania na radnych w wyborach „Wybory samorządowe 2018-10- 21 i 2018-11-04”. Informuję że po przeglądnięciu listy kandydatów: „Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Pabiana” zauważyłem 4-ry (cztery) nazwiska:
1.Pan Radny... Henryk „;PiS”
2.Pan Radny ... Jerzy „;PiS”
3.Pan Radny ... Michał „;PiS”
4.Pani Radna ...Krystyna „;PiS”
obecnych radnych którzy sprawowali-sprawują władzę z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Jaśle 2014. Ten fakt nasunął mi podejrzenie że błędy na listach „;PiS” to nie przypadek i niezamierzone lecz celowe działanie .
Zaistniała sytuacja zwiększa szansę wymienionych osób na zwycięstwo w zbliżających się wyborach.

Podpis.
#15  ~a.lechowski  |  czwartek, 27 września 2018 15:14
Polak(Mariusz Sepioł) mądry po szkodzie.
#16  ~młodzian  |  czwartek, 27 września 2018 14:51
Czyżby sie katolicy z PiS sami wykończyli?
#17  ~kubuś puchatek  |  czwartek, 27 września 2018 13:18
Panie Baniak! Pan przynudzasz :D
#18  ~Tadeusz Baniak  |  czwartek, 27 września 2018 12:32
Odczuwać zaczynam pewną ulgę, bo coraz odważniej i większą determinacją ludzie naszego regionu zaczynają rozumieć fakt "utkania pajęczyny partyjnej urodzonych do rządzenia pod szyldem PiS", wcześniej ZCHN, AWS etc..". Od wielu lat wypowiadałem się w temacie bardzo niewłaściwych poczynań senator Zając, nie wspominając o znacznie bardziej bulwersujących zachowaniach posła Rzońcy. Na razie daruję wyborcom szczegółów, ale nie zarzekam się, że będę milczał jeżeli chociaż jeszcze raz będą próbować narażać nasze miasto i powiat na pośmiewisko.
#19  ~kukuś puchatek  |  czwartek, 27 września 2018 10:17
Acha! Nie zgłosili go jako kandydata na radnego i się oburzył?
#20  ~filcoki starosty  |  czwartek, 27 września 2018 09:36
...
ktoś nie wytrzymał
i coś w nim pękło
choć bardzo wątpię
by w Pis-ie jękło
to tylko czubeczek
góry lodowej
bardzo wpływowej
i dochodowej.
trzymasz się kliki
albo wynocha
tu nie ma miejsca
na twego focha
prezes tych listów
raczej nie czyta
bo czy dochodzą?
ktoś o to spyta?
szkoda Mariusza
fajny był gość
że nie wytrzymał?
że miał już dość?
lecz dziś mi rano
opadły cycki!
po wsiach
na płotach
zawisł Staś Mlicki!
w nowej odsłonie
przedtem PO-wiec
dziś po prawej stronie?
co na to powiesz?kameleonie?
więc panie Sepioł!
szacun dla pana!
reszta już może ćwiczyć kolana!

...
Mapa powiatu jasielskiego