sobota, 16 października 2021, imieniny: Ambroży, Dionizy
Artykuły
Gdzie są pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla gminy Krempna
20 września 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Gmina Krempna jest  jednym z najliczniej odwiedzanych terenów w powiecie jasielskim.  W weekendy setki osób z całego kraju odwiedza ten przepiękny rejon naszego kraju. O piękno tego terenu dba wójt gminy Kazimierz Miśkowicz.

Kazimierz Miśkowicz - wójt Gminy Krempna 

Wójt Gminy Krempna Kazimierz Miśkowicz skierował pismo do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, w którym prosił o zmianę kryteriów wyboru przedsięwzięć na budowę dróg, chodników oraz oświetlenia ulicznego. Informował, że gminy słabsze ekonomicznie ( a do takich należy gmina Krempna) nie stać na te roboty przy drogach co automatycznie pozbawia gminę na modernizację i remont dróg w ramach wspomnianego Funduszu.

Lasy, łąki, czysta w woda w potokach, piękne widoki, - to  mogą zobaczyć wybierający na wycieczki w te zakątki powiatu jasielskiego.  Żydowskie, Ciechania, Grab, Wyszowatka, Nieznajowa, Kolanin, Kmień - to niektóre miejsca odwiedzane licznie przez turystów oraz rowerzystów z kraju.

Atrakcją do turystów jest Magurski Park Narodowy, który swym zasięgiem obejmuje znaczą część gminy Krempna i gminy Nowy Żmigród. 

 

Powstają altany i miejsca postojowe dla rowerzystów na terenie gminy Krempna

Dla odwiedzających te tereny, budowana jest niezbędna infrastruktura. Wójt gminy Kazimierz  Miśkowicz podpisał umowę na wykonanie miejsc postojowo-wypoczynkowych na szlakach rowerowych w gminie Krempna. 

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Gmina Krempna realizuje  projekt budowy  miejsc postojowo-wypoczynkowych na szlakach rowerowych. W ramach tego zadania wykonano 7 altan dużych z paleniskiem i 11 altan małych. Koszt zadania wyniósł 500.310,00 złotych, w tym 500.000,00 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja ta jest realizowana przez Firmę Produkcyjno-Handlowo-Usługową „EPX ARCHITEKTURA OGRODOWA”.

Magurski Park Narodowy 

Magurski Park Narodowy 

Magurski Park Narodowy 

Red. 

Liczba odsłon: 2206


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Spotkanie samorządów w sprawie strategii rozwoju ponadlokalnego
15 października 2021
W piątek, 15 października, w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie samorządów z ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021