środa, 03 czerwca 2020, imieniny: Ferdynand, Wawrzyniec
Artykuły
Finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło
10 maja 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 15 maja 2019 r. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, współorganizatora wydarzenia.

Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 715 utworów autorstwa 330 osób – uczniów szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych.

Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).

Podczas uroczystego Finału, który poprowadzą Dorota Woźnica – Dyrektor MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury, laureaci otrzymają nagrody, a publiczność będzie mogła usłyszeć fragmenty ich utworów w wykonaniu recytatorów Sceny Słowa. Całość uświetnią występy wokalistów Jasielskiego Domu Kultury.

Zainteresowani wynikami konkursu będą mogli zapoznać się z Listą laureatów XXIV OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl), która zostanie zamieszczona 15 maja 2019 r. po uroczystym Finale.

Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają laureaci konkursu. Tomik będzie dostępny również na stronie internetowej Biblioteki w PDF.

Wybrane fragmenty nagrodzonych utworów będzie można przeczytać oglądając wystawę w holu Biblioteki od 15 maja do 5 lipca 2018 r.

Finał Konkursu odbędzie się w Sali widowiskowej JDK (ul. Kołłątaja 1) o godz. 11:00. Współorganizatorem Finału jest Jasielski Dom Kultury.

Anna Filip 

 

Liczba odsłon: 989


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Saletyni nie rezygnują ze Spotkania Młodych w Dębowcu
02 czerwca 2020
Hasło „#ODKRYWCY&rdq uo; będzie towarzyszyć 33 Saletyńskiemu Spotkaniu Młodych, które od..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020