niedziela, 07 czerwca 2020, imieniny: Antoni, Jarosław
Artykuły
Dziś o godzinie 12.00 zabiją dzwony w całej Polsce. Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny...
25 marca 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś o godzinie 12.00, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce zabiją dzwony. W tym czasie biskupi oraz kapłani odmówią Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

ksiądz kanonik Zbigniew Irzyk - dziekan dekanatu Jasło - Wschód, proboszcz jasielskiej Fary

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy Angelo Bagnasco prosi wiernych na , wierni aby dziś odmówić następującą modlitwę:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przekazało biskupom diecezjalnym wytyczne dotyczące okresu Wielkiego Postu oraz zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów i używania kropidła w Wigilię Paschalną oraz Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. 

Łukasz Sypień 

Liczba odsłon: 1455


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020