piątek, 19 kwietnia 2019, imieniny: Apoloniusz, Bogusław
Artykuły
Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych przy jasielskim MOPS: Spotkanie w gronie przyjaciół
07 września 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Wyjątkowe spotkanie odbyło się 30 sierpnia br. w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle. Seniorzy korzystający na co dzień z DDP zaprosili na nie swoje rodziny i przyjaciół, a także gości specjalnych.

Dla seniorów spotkanie było okazją, by przedstawić najbliższym zaprzyjaźnione osoby z zajęć, pokazać im, jak spędzają czas w ośrodku, czym się zajmują, co z bogatej oferty DDP najbardziej im odpowiada. – Dzisiaj już nie umiałabym egzystować bez codziennej obecności w Ośrodku, to właśnie tutaj odnalazłam swoje drugie życie – stwierdziła jedna z pierwszych uczestniczek zajęć. Równie pozytywną opinię wyraził jej kolega, który do grupy dołączył nieco później. – Dzięki różnym zajęciom, w których biorą udział również inni uczestnicy, możemy rozwijać uśpione dotąd nasze talenty – stwierdził. Ten dwugłos uzupełniła  kolejna seniorka. – Codzienne przebywanie w tym domu bardzo dobrze wpłynęło na moje samopoczucie, ze względu na możliwość poznawania nowych, ciekawych osób w moim wieku, choć nie tylko, bo  bardzo lubię  towarzystwo pań opiekunek, z którymi świetnie się rozmawia.

Artystycznym uzupełnieniem dnia otwartego był występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle zatytułowany  „Gdzie mieszka, ile waży oraz ile kosztuje szczęście – czyli jak stać się szczęśliwym człowiekiem”,koncert młodych artystów z Jasielskiego Domu Kultury oraz wspólne śpiewanie piosenek.

Utworzenie Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych było możliwe dzięki dofinasowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozyskanie przez Miasto dotacji umożliwiło remont i wyposażenie pomieszczeń, w których ma swoją siedzibę. Ośrodek wsparcia dla osób starszych rozpoczął swoją działalność w styczniu br. Obecnie funkcjonuje w oparciu o projekt „Akademia Pełni Życia”, współfinasowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi zastępca burmistrza Jasła Elwira Musiałowicz-Czech, dyrektor MOPS Dorota Lignar oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej ks. Tadeusza Gąsiorowskiego.

Liczba odsłon: 1106


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego
18 kwietnia 2019
Zbliża się Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to  szczyt całego roku lit..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019