niedziela, 05 lutego 2023, imieniny: Agata, Jakub
Artykuły
DZIECI Z WIZYTĄ W JASIELSKIEJ KOMENDZIE
17 listopada 2022 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Uczniowie 2 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jaśle odwiedzili jasielskich policjantów. Była to okazja do zwiedzenia komendy oraz wysłuchania prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Każdy z uczestników mógł wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

fot: KPP Jasło

Tradycyjnie po zakończeniu spotkania policyjni profilaktycy wyposażyli najmłodszych w elementy odblaskowe.

fot: KPP Jasło

Policjanci zajmujący się działaniami profilaktycznymi nieustannie organizują akcje profilaktyczne i uczestniczą w różnych działaniach, których głównym celem jest uświadamianie dzieci w zakresie występujących zagrożeń oraz edukowania najmłodszych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 

fot: KPP Jasło

Dzisiaj przed południem,  policjantów w jasielskiej komendzie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle.

fot: KPP Jasło

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Słuchacze mieli także okazję poznać tajniki służby technika kryminalistyki. Pokaz zabezpieczania śladów oraz możliwość odbicia na kartce papieru odcisków palców, sprawiło najmłodszym wiele radości. Ciekawą atrakcją było także oprowadzenie po budynku komendy i obejrzenie policyjnej strzelnicy. 

fot: KPP Jasło

Ostatnim punktem spotkania była możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia oraz radiowozu, który miał uruchomione sygnały uprzywilejowania. Na koniec spotkania, w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci wyposażyli dzieci w opaski odblaskowe. 

pw

 

Liczba odsłon: 799


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023