środa, 22 maja 2019, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
DZIAŁANIA "MAJOWY WEEKEND 2018"
30 kwietnia 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Długi majowy weekend, to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2018" rozpoczęły się w piątek 27 kwietnia i potrwają do niedzieli, 6 maja.

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, podkom. Renata Bednarska i podkom. Paweł Grześ, podczas briefingu prasowego, zapowiedzieli wzmożone policyjne działania, które potrwają przez te kilka majowych dni.

Od piątku do niedzieli - 6 maja, podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji "Majowy weekend 2018". Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

 

Statystyka akcji "Majowy weekend 2018"

 

27.04.

28.04.

29.04.

30.04.

1.05.

2.05.

3.05.

4.05.

5.05.

6.05.

Razem

Wypadki

7

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabici

0

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ranni

8

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nietrzeźwi kierowcy

11

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypominamy również o konieczności właściwego zabezpieczenia domów i mieszkań przed wyjazdem na majowy urlop. Być może najlepszym zabezpieczeniem będzie czujny sąsiad, więc warto go poprosić o to, by „miał oko” na nasz dobytek.

KWP Rzeszów

 

 

 

Liczba odsłon: 1256


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~demokryt  |  wtorek, 01 maja 2018 09:51
Istotnym jest,że stan nietrzeźwości utrzymuje się na stałym poziomie.Może trochę statystyki z lat poprzednich... Co? :[
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Aktualne poziomy wód w Wisłoce, Jasiołce i Ropie na terenie Jasła
22 maja 2019
Przez Jasło przepływają trzy rzeki Wisłoka, Jasiołka i Ropa. Ze względu na poziom wody w rzekach prz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019