środa, 26 stycznia 2022, imieniny: Paulina, Polikarp
Artykuły
"Drzewa" Bartłomieja Smyki W Galerii JDK
11 listopada 2019 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Współczucie dla much? Tak daleko się jeszcze nie posunęliśmy, a nawet gdyby,to i tak jeszcze długa droga przed nami do nawiązania kontaktu emocjonalnego z lasem.

Nie jesteśmy bowiem w stanie sforsować przeszkody, która leży w naszych umysłach, a która dzieli nasze podejście do much i do drzew. Wielkie rośliny nie mają mózgu, mogą się jedynie bardzo powoli poruszać, są zainteresowane zupełnie innymi rzeczami niż my i przeżywają swój zwykły dzień w ekstremalnie zwolnionym tempie. Nie dziwi więc, że choć każde dziecko w szkole wie, że drzewa to organizmy żywe, to powszechnie traktuje się je jak rzeczy.

                                                                   Peter Wohlleben - Sekretne życie drzew 

13 listopada br. o godz. 17.00 w Galerii Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż prac malarskich i rysunku autorstwa Bartłomieja Smyki. Wystawę pt. „Drzewa” będzie można oglądać do 4 grudnia br. 

Bartłomiej Smyka, urodzony w Jaśle, mieszka w Tarnowcu. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplom w pracowni grafiki u profesora Stanisława Góreckiego, specjalizacja linoryt. Brał udział w wystawach zbiorowych w Sanoku, Jarosławiu, Tomaszowie Lubelskim, Rzeszowie, Jaśle.

(JDK)

Liczba odsłon: 1400


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich
26 stycznia 2022
Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych ora..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022