wtorek, 28 września 2021, imieniny: Wawrzyniec, Marek
Artykuły
Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Będą prawie 60 % podwyżki wynagrodzeń dla posłów i senatorów
31 lipca 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Ceny towarów i usług drastycznie idą do góry.  Będą więc podwyżki wynagrodzeń ale nie dla przeciętnego " zjadacza chleba", lecz dla dla niektórych, w tym  dla posłów i senatorów. 

 Prezes PIS Jarosław Kaczyński - zdj. archiwalne

Prezydent Andrzej Duda podpisał  Rozporządzenie o podwyżkach wynagrodzeń podsekretarzy stanu. Zgodnie z przepisami posłom i senatorom przysługuje uposażenie w wysokości 80 proc. wysokości wynagrodzenia wiceministra w randze podsekretarza stanu, dlatego od 1 sierpnia 2021 roku zostaną podwyższone wynagrodzenia dla posłów i senatorów.

PiS nie wprowadza podwyżek ustawą, gdyż boi się negatywnej reakcji opinii publicznej. Wybrał więc inną drogę. 

Zarobki parlamentarzystów po podwyżce  będę  wynosiły około 13 tys . złotych oraz 2,5 tys. złotych nieopodatkowanej diety. 

Według nowego rozporządzenia  zarobki ministrów wzrosną do prawie 18 tys. złotych. Więcej zarobi też Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu oraz Prezes Rady  Ministrów, gdyż ich zarobki będą w graniach 20 tys. złotych miesięcznie.

Ponad 18 tys. złotych będą zarabiać marszałkowie Sejmu i Senatu.

Przypominamy, że Prezes Jarosław Kaczyński powiedział w 2018 roku, że " do polityki nie idzie się dla pieniędzy". 

Co w sprawie podwyżek napisał na  facebooku  senator Marek Borowski 

Marek Borowski 9a togSpounmodsorSrza.efd  ·  OŚWIADCZENIE W 2018r. Jarosław Kaczyński, rozeźlony ujawnieniem bezprawnych nagród dla ministrów PiS-u, zemścił się na posłach, zmniejszając im bezpodstawnie wynagrodzenia o 2000 zł. Dziś, kiedy posłowie PiS-u zaczęli się buntować, że tabuny ich kolegów spoza Sejmu zarabiają w spółkach skarbu państwa i agencjach dziesiątki tysięcy złotych, Kaczyński postanowił kupić sobie spokój w swoich szeregach, podwyższając poselskie płace o 60%, czyli o 4800 zł. Uczynił to jak zwykle tchórzliwie, działając nie przez parlament, a przez prezydenta Dudę. W związku z tym oświadczam, że akceptuję podwyżkę jedynie w wysokości 2 tys. zł, które zostały mi bezpodstawnie zabrane. Tego, co ponad tę kwotę, nie akceptuję, zwłaszcza w sytuacji, gdy płace nauczycieli i budżetówki praktycznie stoją w miejscu, a milionom Polaków rząd szykuje podwyżki podatków. W związku z tym nadwyżkę ponad 2 tys. zł będę aż do końca kadencji przekazywał na rzecz działających na warszawskiej Pradze fundacji i organizacji, wspierających praskie dzieci, praskich seniorów oraz praską edukację i kulturę.

Stanisław

Liczba odsłon: 1873


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~pol  |  niedziela, 01 sierpnia 2021 18:14
Skończ waśC wstydu oszczędż.Jest ciepło polecam zmoczenie główki.
#2  ~wyborca  |  niedziela, 01 sierpnia 2021 07:12
Proszę się nie czepiać Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, bo to najporządniejszy i najuczciwszy człowiek w Polsce.
#3  ~winiarz  |  sobota, 31 lipca 2021 19:32
To kpina Kaczora. Prawie 5 tyś. zł. każdy poseł i senator. Ludzie co oni wyrabiają z Wami. Gonić to Towarzystwo. Jeszcze mają 2 lata do końca kadencji to prawie wydoją dla siebie otrzymane środki unijne .
#4  ~Jarosław Kaczor  |  sobota, 31 lipca 2021 16:23
Kwa,kwa,kwa... :P :P :P
#5  ~Odwagi  |  sobota, 31 lipca 2021 13:58
Kpina z ludzi. Dalej na nich głosujcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zderzenie trzech samochodów w Szebniach
28 września 2021
Dziś tuż po godzinie 6-ej rano doszło do zderzenie trzech samochodów&nb sp;na drodze krajowej ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021