poniedziałek, 17 lutego 2020, imieniny: Franciszek, Konstanty
Artykuły
Dlaczego Grzegorz Pers - lekarz, radny, działacz społeczny , kandydat do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości chce zostać posłem?
09 października 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jednym z kandydatów do Sejmu RP z Powiatu Jasielskiego jest Grzegorz Pers, który kandyduje z  listy Prawa i Sprawiedliwości. Co do tej pory zrobił Grzegorz Pers, dlaczego zdecydował się kandydować oraz jakie są jego zamierzenia - o to zapytaliśmy kandydata na posła. 

Grzegorz Pers - członek Zarządu Rady Powiatu Jasielskiego, lekarz, dzialacz społeczny 

Dlaczego Pan kandyduje?

Chcę zostać posłem, aby realizować marzenie wielu z Nas. Myślę, o wszystkich Mieszkańcach Województwa Podkarpackiego, o sprawiedliwym i dostatnim państwie z możliwościami rozwoju dla każdego. Posłem nie muszę, ale chcę być. Nie muszę, bo nie jestem zawodowym politykiem (jestem lekarzem), nie jestem też zainteresowany zdobywaniem urzędów publicznych po to, aby mieć (lepszą) pracę.

Zdobył Pan duże zaufanie władz partii i jest Pan kandydatem z list PIS-u do Sejmu. Jak Pan to ocenia?

To dla mnie jest to wielki zaszczyt. Miejsce na liście nie decyduje o mandacie. Jestem trzecią kadencję radnym Powiatowym. W ostatnich wyborach otrzymałem najlepszy wynik ze wszystkich radnych tj. 2415 głosów.

Myślę, że to moja skuteczność zdecydowała o tym, że jestem kandydatem na posła RP z list PIS-u,  co dla mnie osobiście jest ogromnym wyróżnieniem.

Zatem, jakie są Pana dokonania?

Nie sposób wymienić tu wszystkie osiągnięcia. Skupię się zatem na kilku przykładach.  Zrealizowałem wiele inwestycji drogowych. Aktywnie uczestniczyłem w projektach modernizacji i rozbudowy Szpitala  w Jaśle i Krośnie. Zorganizowałem bardzo dobrze funkcjonujący ZOZ Publiczny w Nowym Żmigrodzie – włącznie z opieką całodobową.

W ostatnim czasie zakupiliśmy nowy ambulans do transportu sanitarnego dla Gminnego Ośrodka Zdrowia oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. 

Pragnę przypomnieć, że karetka służyć będzie nie tylko mieszkańcom Gminy Nowy Żmigród,  ale również dla pacjentów z Gminy Krempna, Dębowiec oraz Osiek Jasielski.

Organizowałem praktycznie co roku zawody sportowe dla młodzieży szkół naszego powiatu. Byłem jednym z inicjatorów stypendiów dla uzdolnionej młodzieży za osiągnięcia sportowe.

Jestem także prezesem klubu sportowego „TEMPO” Nienaszów w klasie okręgowej. Warto podkreślić,  że obecnie jesteśmy liderem w IV lidze. Budowaliśmy ten klub wspólnie z trenerem  Grzegorzem Munią i całą drużyną. To nasz wspólny sukces – całej społeczności sportowej.

Czy spełnił Pan stawiane sobie cele startując na radnego? I co Pan zamierza zrobić dla społeczeństwa jako już poseł ?

Będąc radnym powiatu jasielskiego,  jako lekarz -  samorządowiec i społecznik przez ostatnie 9 lat byłem zawsze do państwa dyspozycji. Jestem człowiekiem sprawdzonym i skutecznym zarówno jako wasz przedstawiciel w Radzie Powiatu oraz kierownik ZOZ-u w Nowym Żmigrodzie. Decydując się na kandydowanie do Sejmu RP chcę wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie dla poprawy funkcjonowania opieki zdrowotnej, rozwoju infrastruktury drogowej,  a w szczególnie obwodnicy Nowego Żmigrodu, rozbudowy bazy sportowej oraz walki z bezrobociem. Przez ostatnie dziewięć lat dzięki Państwa poparciu udało mi się zrealizować szereg inwestycji na terenie całego powiatu. Wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, szkolnictwa, infrastruktury drogowej, kultury i sportu. Zawsze jestem blisko ludzi i umiem słuchać.

Wykształcenie ma Pan odpowiednie, doświadczenie zawodowe też, ale czy zna Pan problemy ludzi?

Do mnie przychodzą wyłącznie ludzie z problemami i to różnej natury - osobistej, zawodowej, przychodzą ludzie różnej profesji: robotnicy, rolnicy, prywatni przedsiębiorcy, mógłbym wymieniać dalej. Mogę więc powiedzieć, że znam problemy ludzi mieszkających w naszym regionie. Uważam, że będąc posłem część tych problemów będę mógł rozwiązać.

Jak Pan chce to wszystko pogodzić?

Zacznę od tego, że w przypadku odpowiedniej ilości głosów – zostanę posłem niezawodowym. Nadal będę pracował jako lekarz, nie będę pobierał wynagrodzenia z Sejmu.  Zawsze powtarzam, że  trzeba lubić to co się robi i dobrze wszystko zorganizować. Swój zawód lekarza  traktuje jako służbę. Trzeba umieć słuchać ludzi, mieć w sobie dużo życzliwości dla innych.

Dziękuje za rozmowę.

KC

 

Liczba odsłon: 1917


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Konfederaci  |  czwartek, 10 października 2019 18:06
Komentarz nie na temat
#2  ~Listonosz  |  czwartek, 10 października 2019 10:55
Komentarz nie na temat
#3  ~normalny  |  czwartek, 10 października 2019 10:29
Dla kasy, jak każdy polityk.
#4  ~tylko krowa  |  czwartek, 10 października 2019 08:23
Komentarz nie na temat
#5  ~ja  |  czwartek, 10 października 2019 05:28
#3 ~Mytla mów za siebie............
#6  ~PSL  |  czwartek, 10 października 2019 00:05
Komentarz nie na temat
#7  ~hejterka  |  środa, 09 października 2019 20:36
Komentarz nie na temat
#8  ~Ja  |  środa, 09 października 2019 20:09
Jedyny kandydat na którego warto oddać głos.
#9  ~Mytla  |  środa, 09 października 2019 20:02
Cały gmina Nowy Żmigród Pana popiera!
#10  ~Lilkarz  |  środa, 09 października 2019 18:43
Popieram ! Kołaczyce za panem
#11  ~Student  |  środa, 09 października 2019 17:11
U mnie w rodzinie głosy podzielone ........... i .........., senat ......... Panu doktorowi dziękuję za wyrozumiałość i życzliwośc w gabinecie, jest dobrym fachowcem i przyda nam się tu jako lekarz.
#12  ~wyborca  |  środa, 09 października 2019 17:01
Mieszkańcy Jasła, sympatycy Czarnych Jasło - oddajcie na Persa głos, bo Tempo Nienaszów jest lepsze od Czarny Jasło
#13  ~Edmund  |  środa, 09 października 2019 15:33
Ma Pan mój głos ! Takich ludzi potrzeba w Sejmie !!
#14  ~SM  |  środa, 09 października 2019 15:21
Komentarz nie na temat
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
22 drzewa do wycinki przy ulicy Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich w Jaśle
15 lutego 2020
Trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej przy ulicy Floriańskiej w Jaśle. Miasto Jasło zwr&o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020