poniedziałek, 25 marca 2019, imieniny: Dyzma, Ireneusz
Artykuły
Dębowiec : Gminne Obchody Dnia Strażaka
14 maja 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło
      W piątek 4 maja 2018 r. w Cieklinie po raz drugi zostały zorganizowane Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się o godz 16:30 przemarszem pocztów sztandarowych z placu obok  remizy strażackiej do kościoła parafialnego w Cieklinie gdzie została odprawiona Msza Święta. Podczas nabożeństwa modlono się o zdrowie i opatrzność boską dla strażaków, a szczególnie o zdrowie dla jednego ze strażaków, który w chwili obecnej zmaga się z ciężką chorobą. Po uroczystościach kościelnych nastąpił przemarsz na plac Wiejskiego Ośrodka Kultury w Cieklinie.

               

Dalszy przebieg Święta Strażaków poprowadził Pan Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Dominik Rzońca wraz z Panem Januszem Budziakiem. Odczytano list od Wojewody Podkarpackiego skierowany do strażaków. 

Przemówienie wygłosił również Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Stanisław Święch, który wręczył jednostkom pamiątkowe listy. Podkreślił on wielkie zaangażowanie strażaków w życie społeczne oraz trud jaki wiąże się z wykonywanym zawodem.

 Podczas apelu głos zabrał również brygadier Wacław Pasterczyk z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Podziękował strażakom za liczny udział w uroczystości i gratulował wzorowej postawy. W tym dniu nie mogło zabraknąć władz samorządowych, które doceniają działalność strażaków co mocno podkreślał w swej wypowiedzi Wójt Gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski. Podziękował druhom za szeroki zakres działania Ochotniczej Straży Pożarnej, nadmieniając ich zaangażowanie nie tylko w gaszenie pożarów, ale także za pomoc niesioną w wypadkach, podczas klęsk żywiołowych, czy tez udział w różnego rodzaju uroczystościach. 

Warto wspomnieć, że strażacy, którzy kojarzą się nam głównie z pożarami niejednokrotnie w stroju galowym czynnie uczestniczą w wydarzeniach takich jak święta kościelne czy państwowe. Pan Wójt bardzo serdecznie podziękował strażakom za mobilizację i pomoc, skierowaną do swojego kolegi strażaka, który dotknięty chorobą nadal jest członkiem strażackiej rodziny. Odniósł się także do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania Drugiego Gminnego Święta Strażaka.

W obchodach święta udział wzięły jednostki OSP z Cieklina, Dębowca, Dobryni, Duląbki, Dzielca, Łazów Dębowieckich, Majscowej, Woli Dębowieckiej, Woli Cieklińskiej, Zarzecza i Folusza. Przybyli również zaproszeni goście wśród których byli radni, sołtysi oraz księża. Spotkanie zakończyło się wspólną biesiadą w Wiejskim Ośrodku Kulturyw Cieklinie.

Rok temu I Gminny Dzień Strażaka podsumowaliśmy słowami hymnu Świętego Floriana. Słowa tej strażackiej dewizy opisują postawę druha. Na co dzień są to nasi sąsiedzi, znajomi. Gdy usłyszą dźwięk syreny gotowi rzucić wszystkoaby nieść pomoc. Zakończmy zatem i drugie obchody święta tymi słowami: „Bo wszędzie gdzie życie i mienie człowieka gotowy potargać na strzępy los zły. Śpieszymy z pomocą, bo nie ma co zwlekać- Rycerze Floriana to my!Strażacy- druhowie i z miasta i wsi czuwają by człowiek bezpiecznie mógł żyć […]”

UG Dębowiec

 

 

 

Liczba odsłon: 1042


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CoToDa  |  środa, 16 maja 2018 21:26
Widoczny druch drugi z lewej ma za długie rękawy kurki ( tak kurtki nie bluzy i nie marynarki)mundurowej, zle to wwyglada
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prostota i uważność - święto poezji w Bibliotece
23 marca 2019
  21 marca 2019 r. z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygo..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019