wtorek, 23 października 2018, imieniny: Ignacy, Roman
Artykuły
Całe podium dla Licealistów z Kołaczyc
12 kwietnia 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

6 kwietnia 2018r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się Finał Centralny IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Licealiści z Kołaczyc prowadzeni przez prof. Dariusza Szczepanika i podinsp. Macieja Karpa okazali się najlepsi w Polsce, zdobywając całe podium dla siebie.

Bezkonkurencyjnym w tej rywalizacji był Mateusz Trychta – laureat 1 miejsca, drugą lokatę zajął Jakub Wojdyła, a trzecią – Konrad Zięba.

Ponadto w czołowej 15-tce finalistów uhonorowanych indeksami, uprawniającymi do nauki na dowolnie wybranym przez siebie kierunku studiów w tej renomowanej w Polsce uczelni, znalazło się czterech kolejnych uczniów Kołaczyckiego Liceum: Karolina Świstak, Filip Czekaj, Dominik Krzanowski oraz Michał Forystek.

Tym samym uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach otrzymali 7 indeksów na 15 możliwych do zdobycia na całą Polskę.

W finale olimpiady uczestniczyło 30 najlepszych w tej dziedzinie uczniów z całej Polski, którzy przeszli eliminacje w dwóch kolejnych etapach (międzyszkolnym i międzywojewódzkim).

Finaliści musieli się wykazać doskonałą techniką i sprawnością fizyczną podczas rywalizacji w czterech konkurencjach sportowych oraz bardzo rozległą wiedzą z zakresu prawa (karnego, cywilnego, administracyjnego, kodeksu drogowego, wiedzy ogólnopolicyjnej i ustaw o Policji, wiedzy o społeczeństwie, psychologii i socjologii.

Przygotowanie merytoryczne oceniała podczas egzaminu ustnego, oceniała sześcioosobowa Komisja Główna złożona z pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

To już kolejny bezprecedensowy sukces Kołaczcyckich licealistów z klas o profilu mundurowym, które powstały w tym Liceum jako pierwsze w powiecie jasielskim.

Sprawdzone metody i formy przygotowania i kształcenia znajdują odzwierciedlenie w osiągnięciach uczniów w olimpiadach, zawodach i konkursach, a te z kolei przekładają się na sukcesy w życiu osobistym i zawodowym.

Zdecydowana większość absolwentów klas policyjno-strażacko-wojskowych naszego liceum znajduje z powodzeniem pracę w Policji, Straży Pożarnej, Wojsku, Wojskach Obrony Terytorialnej i innych placówkach.

Wszechstronna współpraca i pomoc nauczycieli ułatwia młodzieży aplikowanie do szkół pożarnictwa we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Krakowie oraz do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zwłaszcza na reaktywowany od tego roku kierunek kończący się egzaminem na stopień oficerski i gwarantujący zatrudnienie w Policji.

 

Wiedza i umiejętności nabyte podczas nauki w naszym Liceum znacznie skracają drogę awansu w przyszłym życiu zawodowym. W chwili obecnej około 100 absolwentów naszej szkoły zrealizowało swoje marzenia zawodowe pracując w placówkach Policji od Krosna przez Jedlicze, Jasło, Strzyżów, Dębicę, Kraków, Katowice, Rzeszów po Warszawę.

Podobnie sytuacja kształtuje się jeśli chodzi o absolwentów zatrudnionych w placówkach zawodowej Straży Pożarnej i nie tylko.

LO Kołaczyce 

 

 

Liczba odsłon: 1371


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~max  |  czwartek, 12 kwietnia 2018 20:09
A co ze strzelnicami w każdym powiecie? W Trzcinicy są klasy mundurowe i w Kołaczycach też. Czyżby temat ucichł?
#2  ~dragoness  |  czwartek, 12 kwietnia 2018 18:46
Nauczyciele z Trzcinicy nie umieją pisać? Kto im bronił napisać artykuł o sukcesach uczniów? może pan "obiektywny" się wysili na parę słów, zamiast się użalać? Gratulacje dla WSZYSTKICH laureatów.
#3  ~obiektywny  |  czwartek, 12 kwietnia 2018 15:07
przykro, że autorzy artykułu nie pogratulowali uczniom - współzawodnikom (co prawda z innej szkoły, ale z TEGO SAMEGO POWIATU ...), którzy wywalczyli 2 indeksy. Tylko tyle i AŻ TYLE ...
#4  ~obiektywny  |  czwartek, 12 kwietnia 2018 12:55
o konkurencji ani słowa ...
2 uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Trzcinicy zdobyło w Olimpiadzie Policyjnej 2 indeksy zajmując 6 i 10 miejsce na 15 możliwych "... do zdobycia na całą Polskę..."
Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla LO w Kołaczycach oraz dla Zespołu Szkół Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy. Jesteście z jednego powiatu.
#5  ~adam  |  czwartek, 12 kwietnia 2018 10:44
"Zwłaszcza na reaktywowany od tego roku kierunek kończący się egzaminem na stopień oficerski i gwarantujący zatrudnienie w Policji".

Wyższa Szkoła Policji nie prowadzi w chwili obecnej rekrutacji dla osób cywilnych na jakikolwiek kierunek, który kończyłby się egzaminem na stopień oficerski.
#6  ~obiektywny  |  czwartek, 12 kwietnia 2018 08:58
o konkurencji ani słowa ...
2 uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Trzcinicy zdobyło w Olimpiadzie Policyjnej 2 indeksy zajmując 6 i 10 miejsce na 15 możliwych "... do zdobycia na całą Polskę..."
Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla LO w Kołaczycach oraz dla Zespołu Szkół Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy. Jesteście z jednego powiatu.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
PIS zwyciężył do Rady Powiatu w Jaśle
22 października 2018
Rozkład sił w Radzie Powiatu w Jaśle: Prawo i Sprawiedliwość – 13 mandatów, Porozumieni..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018