środa, 26 czerwca 2019, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Budżet Miasta Jasła na 2019 rok przyjęty
09 stycznia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Radni Rady Miejskiej Jasła uchwalili budżet na 2019 rok. Dochody budżetu Jasła w 2019 roku mają wynieść 154,8 mln złotych, w tym dochody bieżące w wysokości 148,9 mln złotych oraz dochody majątkowe w kwocie 5,9 mln złotych.

Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła 

Wydatki w 2019 roku będą na poziomie 165,6 mln złotych, w tym wydatki bieżące w wysokości 144,1 mln złotych oraz wydatki majątkowe w kwocie 21,5 mln złotych.

Henryk Rak - przewodniczący Rady Miejskiej Jasła 

Planuje się zaciągnięcie kredytu w kwocie 9,9 mln złotych z przeznaczeniem na spłatę zaciągniętych wcześniej kredytów i pożyczek. Zadłużenie miasta Jasła na koniec 2019 będzie na poziomie 25,5 mln złotych, co będzie stanowić 16,48% planowanych dochodów.

Izabela Jankowska-Zawada - przewodnicząca Komisji Finansowo-Budżetowej Rady Miejskiej Jasła 

Przewodnicząca Komisj Finansowo Budżetowej Izabela Jankowska – Zawada przedstawiła wnioski złożone przez radnego Jana Pierzchałę. Jan Pierzchałą złożył 8 wniosków, przy czym 7 wniosków zostały negatywnie zaopiniowanych, natomiast 1 wniosek nie został rozpatrzony z uwagi na jego nieprawidłowość

Krzysztof Czeluśniak - radny Rady Miejskiej Jasła 

Na 16 zgłoszonych wniosków, radni przyjęli dwa wnioski Krzysztofa Czeluśniaka. Pierwszy wniosek dotyczył  zakupu 46 oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli. Za wnioskiem głosowało  21 radnych.Drugi wniosek radnego Krzysztofa Czeluśniaka dotytczył zwiększenia dotacji celowej dla klubów sportowych z przeznaczeniem na sport młodzieżowy. Za wnioskiem tym głosowało 19 radnych,  wstrzymało się 2 radnych.

Józef Twarduś - radny Rady Miejskiej Jasła 

Wniosek Józefa Twardusia dotyczył  powstania łącznika ulicy  Rzemieślniczej z ulicą Fabryczną w Jaśle. Za wnioskiem radnego Józefa Twardusia zagłosowało 21 radnych - nikt nie był przeciwny. 

Andrzej Czernecki - radny Rady Miejskiej Jasła 

Ostatnim przyjętym wnioskiem, był wniosek radnego Andrzeja Czerneckiego, który dotyczył  zakupu systemu monitoringu jakości powietrza dla miasta Jasła. Wniosek ten poparli wszyscy radni Rady Miejskiej Jasła. 

Jan Pierzchała - radny Rady Miejskiej Jasła 

Natomiast zostały odrzucone wszystkie wnioski złożone przez radnego Jana Pierzchałę.

 Nie jest to budżet, który by nas wszystkich satysfakcjonował. Niemniej jednak prace nad jego przygotowaniem trwały wiele miesięcy. W budżecie zostały ujęte zadania, które są obowiązkowymi zadaniami samorządu gminnego oraz zadania inwestycyjne, które będą realizowane ze wsparciem środków zewnętrznych. Deklaruję ze swojej strony, że będziemy realizować te zadania, o które Państwo wnioskowaliście, jeżeli tylko będziemy mieli wolne środki mówił burmistrz Ryszard Pabian.

 

Stanisław Grzywacz 

 

Liczba odsłon: 1594


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~jack  |  wtorek, 15 stycznia 2019 17:42
KOmentarz nie na temat
#2  ~bnv  |  środa, 09 stycznia 2019 21:02
Bo radny Pierzchała tylko o swoim terenie a inni składali wnioski które niosą korzyść dla wszystkich mieszkańców...brawo rada !!!
#3  ~Ola  |  środa, 09 stycznia 2019 20:00
Jestem matka małego dziecka 3 lata wrześniu pójdzie do przedszkole cieszę się że będzie dobrze oddycha chociaż tam świeżym powietrzem
#4  ~Uopr  |  środa, 09 stycznia 2019 11:11
Każdy ma prawo złożyć a nie wszystkie czytaj ze zrozumieniem przeszły niektóre........
#5  ~po co  |  środa, 09 stycznia 2019 09:19
Po co radny składał wnioski wiedząc, że wszystkie będą odrzucone ???????????????????????
#6  ~mieszkaniec  |  środa, 09 stycznia 2019 09:07
Cofamy się w rozwoju !
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019