piątek, 20 lipca 2018, imieniny: Czesław, Hieronim
Artykuły
Blisko 3 mln zł na zabytkowy obiekt w Ropczycach
12 sierpnia 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Długo oczekiwany remont stanie się faktem dzięki unijnym dotacjom. Zabytkowy budynek dawnej Kasy Oszczędności zyska dawny blask. 11 sierpnia w sali posiedzeń Zarządu Wojewódzkiego podpisano umowę pomiędzy samorządem województwa podkarpackiego i powiatem ropczycko-sędziszowskim na dofinansowanie projektu „Zachowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego poprzez prace remontowo-konserwatorskie przy budynku dawnej Kasy Oszczędność w Ropczycach z przeznaczeniem na cele edukacji kulturalnej”.

 

Całkowity koszt zadania to blisko 5,4 mln zł, z czego wsparcie jakie otrzyma powiat ropczycko-sędziszowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 wyniesie prawie 3 mln zł.  

Przetarg na wykonawcę tego zadania został już ogłoszony. Szukamy firmy, która wykona prace remontowo-konserwatorskie zgodnie z opracowaną dokumentacją. Zgodnie z umową termin zakończenia realizacji projektu to październik 2018 r  – mówi Witold Darłak starosta powiatu.

Pozyskane środki z UE wraz z wkładem finansowym powiatu umożliwią kompleksowy remont budynku, dostosowanie go do potrzeb niepełnosprawnych, poprawę estetyki i funkcjonalności otoczenia obiektu.

Po podpisaniu umowy gratulacje staroście złożyła wicemarszałek Maria Kurowska. 

Poświęcił pan wiele czasu i energii, by pozyskać środki na ten cel. Zawarcie umowy jest bez wątpienia sukcesem samorządu powiatowego, ale również pana osobistym. Jestem przekonana, że obiekt po zakończonym remoncie, będzie wizytówką ziemi ropczyckiej – mówiła wicemarszałek.

Będzie to projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego, a konkretnie z osi priorytetowej  ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego.  Samorządy z naszego województwa chętnie sięgaj po środki z tej osi. Co bardzo cieszy bo są to działania, które wzmacniają dziedzictwo kulturowego Podkarpacia. Wiele zabytkowych, często  nienadających się już do eksploatacji obiektów odzyskuje dawny blask i może służyć lokalnym społecznościom – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu. 

Budynek dawnej Kasy Oszczędności pochodzi z początku ubiegłego stulecia. W czasie okupacji niemieckiej (1939-44) przeznaczony został na Szkołę Mechaniczną. W latach 90-tych XX. dzierżawiony był przez Wyższą Szkołę Inżynieryjno-Ekonomiczną. Po jej przeniesieniu do Rzeszowa ponownie przejęty przez Zespół Szkół im. ks. Zwierza.

Jakub Czarnota

Kancelaria Zarządu

Fot. Sebastian Kieszkowski

Biuro prasowe UWMP

Liczba odsłon: 702


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Ostrzeżenie o burzach
19 lipca 2018
  Jasło, dnia 19.07.2018 r. MIEJSKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO w Jaśle   Bi..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018